اولین رستوران با پیشخدمت های روبات | گینس های گردشگری

در اینجا با رستورانی آشنا می شویم که در آن روبات ها میزبان میهمانان هستند.

رستوران کیچن روبات ( Robot Kitchen ) به معنای آشپزخانه ی روبات ها در شهر هنگ کنگ چین با همه ی رستوران هایی که تا به حال دیده اید فرق دارد؛ در این رستوران روبات ها به شما منو می دهند، سفارشاتتان را ثبت کرده و غذایتان را می آورند.

این رستوران که با نام روبات ها نیز شناخته می شود در ژانویه ی 2006 میلادی افتتاح شد، در این مکان دو روبات که ظاهری رنگی و جالب توجه دارند از میهمانان پذیرایی می کنند و یک روبات هم در آشپزخانه کارهای ساده را انجام می دهد، مانند آماده کردن املت و در آوردن همبرگر از از تنور، اما قرار است بر تعداد روبات های مشغول به کار در این رستوران افزوده شود.

در کیچن روبات تلاش شده تا فضا شبیه به داستان های تخیلی و علمی شود، حتی روبات ها با میهمانان صحبت هم می کنند، در بدو ورود روبات به مشتری سلام کرده، به او خوش آمد می گوید و وی را به سمت محل نشیمن راهنمایی می کند.

وجود روبات ها در این رستوران باعث شده تا آشپزخانه ی روبات ها شهرت جهانی پیدا کند. هر روبات احتیاج دارد که دو ساعت شارژ شود تا بتواند پنج ساعت خدمت کند و مکالمات ابتدایی را به مشتریان انجام دهد.

جالب است بدانید که در سال 2010 میلادی رستوران روباتیک دیگری در شاندونگ بازگشایی شد اما کیچن روبات بود که توانست به عنوان اولین رستوران روباتیک نام خود را در فهرست گینس ثبت نماید.

شرکتی به نام ماشین آلات ( Momentum Machines ) که در سان فرانسیسکو می باشد اعلام کرده است که تصمیم دارد رستورانی زنجیره ای تاسیس کند که تمامی خدماتش را روبات ها ارائه دهند، گفته شده حتی همبرگر های رستوران را دستگاه هایی که می توانند 350 همبرگر در ساعت تولید کنند به عهده خواهند داشت.

گینس گردشگری

رکورد دار Robot Kitchen
مکان چین
زمان ثبت رکورد 2006 میلادی
رستوران روبات چین
رستوران روبات چین

با #رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....