گنسالو خیمنس | جهانگرد و ماجراجوی اسپانیایی

این بار در مشاهیر گردشگری با گنسالو خیمنس، جهانگرد و ماجراجوی اسپانیایی آشنا خواهیم شد. 

دلیل شهرت

 گنسالو خیمنس در سال 1536 میلادی به کمک پادشاه وقت برای پیدا کردن سرزمین افسانه ای ال دورادوی به همراه گروهی بزرگ و 900 نفره به سرزمین های آمریکای جنوبی سفر می کند. این سفر و ماجراجویی به قدری دشوار و سخت بود که پس از عبور از جنگل ها و گردش در سرزمین های مختلف تنها 166 نفر از افراد گروه زنده ماندند!

در این مدت آن ها مجبور به شکار و خوردن حیواناتی همچون مار، قورباغه، مارمولک و . . . بودند. حتی در طول این سفر با بومیان نیز درگیر شدند.

در نهایت نیز شهر نیز در کلمبیای کنونی بنا نهادند که امروز بوگتا نام دارد.

تولد

 به صورت دقیق زمان تولد گنسالو خیمنس مشخص نیست و منابع مختلف سال های مختلفی را به او نسبت داده اند. سال هایی همچون: 1495، 1506 و 1509 میلادی

مکان تولد وی شهر کوردوبا در کشور اسپانیا می باشد.

زندگی 

 وی در خانواده ای مکتشف و جهانگرد به دنیا آمده بود، عموزادگان او از مکتشفان پرو و مکزیک بودند. خانواده او پر جمعیت و مذهبی بود. 

خانواده گنسالو از یهودی هایی بوده که به مسیحیت تغییر دین دادند. وی دوره ای به قضاوت در دادگاه پرداخت اما با پیشنهاد سفر به آمریکای جنوبی و کشف گنج و زمرد به دلیل مشکلات مالی که برایش پیش آمده بود، کار قضاوت را کنار گذاشته و به همراه گروهی بزرگ که از طرف فرمانده جزایر قناری تجهیز شده بودند، سفر پر ماجرای خود را آغاز کرد.

آن ها در انتظار سرزمینی بسیار غنی و پر از طلا و مروارید بودند که با سختی های بسیار زیادی مواجه شدند.

مرگ

 وی به دلیل شکست در آخرین ماموریت خود که در کلمیا به وی محول شده بود، دچار افسردگی شده و چندی بعد به دلیل ابتلا به بیماری جذام در 16 فوریه 1579 در  کلمبیا درگذشت. 

گنسالو خیمنس

نقشه سفرهای گنسالو خیمنس

گنسالو خیمنس

#مشاهیر گردشگری جهان را در کارناوال بشناسید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....

X