بیشترین مسافت طی شده با قطار در 24 ساعت | گینس های گردشگری

در این قسمت می خواهیم با فردی آشنا شویم که توانست در طی 24 ساعت بیشترین مسافت را در جهان با قطار بپیماید.

جان دافورن ( John Daffurn ) اهل انگلستان کسی است که توانست تنها در طی 24 ساعت 3,783.91 کیلومتر را با قطار بپیماید و نام خود را در فهرست رکوردهای گینس به ثبت برساند.

وی سفرش را از ایستگاه گوانگژو ( Guangzhou ) واقع در جنوب گوانگژوی کشور چین شروع کرد و در ایستگاه جاده ی ( Longyang ) در شانگهای ( Shanghai ) چین به پایان رساند. جان دافورن قطارِ با سرعت بالا را برای سفرش انتخاب کرد.

سرانجام وی موفق شد در نوامبر سال 2013 میلادی نام خود را در فهرست گینس به ثبت برساند.

قطار یکی از وسایل نقلیه ایست که تابه حال در رکوردهای گینس بسیاری نقش ایفا کرده است، رکورد هایی مانند طولانی ترین سفر با قطار بدون تغییر قطار، طولانی ترین قطار، بزرگ ترین فروشگاه قطار های اسباب بازی، پر سرعت ترین قطار جهان، سنگین ترین قطاری که با دندان جابه جا شد، بلندترین قطار مسافر بری، بزرگ ترین گالری بلیت قطار و هزاران رکورد دیگر مرتبط با قطار که به مرور همه ی آن ها را بررسی خواهیم کرد.

جالب است بدانید نزدیک ترین رکورد ثبت شده به رکورد جان دافورن مربوط به بیشترین مسافت طی شده با یک قطار می باشد، قطاری که به مدت 73 سال از راه آهن بریتانیا حرکت کرده و به لندن و انگلستان می رفت، قطاری که مسافتی که طی کرد معادل 39 بار گردش به دور کره ی زمین بود، همین قطار به جان ایده ی ثبت چنین رکورد خاصی را داد، همه روزه نیز برای شکستن رکورد وی تلاش های زیادی می شود اما هنوز جان دافورن در صدر جدول بیشترین مسافت طی شده با قطار در 24 ساعت قرار دارد.

جدول گینس

رکورد دار جان دافورن
مکان چین
زمان ثبت رکورد 2013 میلادی 
جان دافورن

#رکوردهای گینس گردشگری را در کارناوال بخوانید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....