بلندترین قله در جهان | گینس های گردشگری

در این قسمت نگاهی خواهیم داشت به بلندترین قله در جهان که متعلق به اورست می باشد.

اگر بخواهیم بلندترین قله ی جهان را به شما معرفی کنیم باید از قله ی اورست نام ببریم که ارتفاعی برابر با 8,848 متر دارد. از اورست به عنوان بلندترین کوه نیز یاد می شود و در رشته کوه های زیبای هیمالیا واقع شده است. اورست بطور دقیق در مرز منطقه ی ساگارماتای نپال و تبت قرار گرفته و بهشت کوهنوردان حرفه ای می باشد و هر سال بسیاری را به خود جذب می کند.

از کوهنوردان حرفه ای گرفته تا مبتدی حاضر هستند برای یکبار هم که شده به قله ی اورست بروند و تجربه ی این حس فوق العاده را داشته باشند. جالب است که بدانید کسانی هستند که به عنوان کوهنورد حرفه ای شناخته می شوند و با دریافت مبالغ قابل توجه از مبتدی ها آن ها را به قله می رسانند.

مسیرهای استاندارد و مشخصی برای صعود در نظر گرفته شده ولی به همراه داشتن لوازم کافی و حرفه ای کوهنوردی ضروری می باشد. از خطراتی که می تواند جان انسان ها را در این کوه بگیرد می توان به شرایط بد آب و هوایی، طوفان، ریزش بهمن، گم کردن مسیر و ... اشاره کرد. گفته می شود تا سال 2007 حدود ۳٬۶۷۹ صعود توسط ۲٬۴۳۶ نفر صورت گرفته و تا به حال 210 نفر نیز جان خود را به دلایل مختلف از دست داده اند.

نام نپالی اورست ساگارماتا می باشد و در تبت به آن کومولانگما می گویند.

اگر بخواهیم از واقعیت های اورست برای شما بگوییم باید به خطرات، خستگی ها و ... که در طول مسیر صعود کوهنوردان را درگیر می کند سخن بگوییم. پرتگاه های زیادی هستند که به دلیل نوع و محل قرار گیریشان تهدید بالقوه برای کوهنوردان محسوب می شوند و بسیاری را به کام مرگ می کشانند.

ولی حقیقت امر این است که اگر با تمام وجود شخصی بخواهد به قله برسد مطمئنا خواهد رسید.

 

جدول اطلاعات گینس

 رکورد دار

اورست

 در چه مکانی

رشته کوه هیمالیا، کوه اورست

 زمان ثبت رکورد گینس

نامشخص 

%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%88%d8%a7%d9%842
بلندترین قله در جهان

با #رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....