تاریخچه صنعت هتل داری

مسافر و گردشگر به هر جایی که برود نیاز به محلی برای خواب و استراحت دارد. در طول تاریخ، گردشگران برای استراحت و صرف غذا به استراحت گاه ها و هتل های عمومی پناه برده اند. بنابراین صنعت هتل داری یکی از تشکیلاتی است که به عنوان بخش بسیار پویای صنعت گردشگری محسوب می شود. امروز در کارناوال به بررسی تاریخچه صنعت هتل داری می پردازیم.

تاریخچه هتلداری

استراحت گاه های بین راهی

در روم باستان، هنگامی که به اوج قدرت خود رسیده بود، تعداد زیادی مسافرخانه و استراحت گاه در مسیرهای عمومی ایجاد شد و بیشتر برای مقامات دولتی و شخصیت های کشوری مورد استفاده قرار می گرفت. در آسیا، استراحت گاه های کوچک در مسیر کاروان ها ایجاد شده بودند. زائران که به اماکن زیارتی می رفتند، می توانستند به استراحت در این مکان ها بپردازند و غذای مورد نیاز خود را تامین کنند.

تاریخچه هتلداری

مهمان پذیر ها

مهمان پذیر ها که جنبه ی بازرگانی داشتند در سده ی پانزدهم در اروپا به وجود آمدند، اولین مهمان پذیر ها با ام تخت خواب و صبحانه بود که افراد در خانه های شخصی به قیمت اندک از مسافران پذیرایی می کردند. در همین زمان، مالکان زمین های بزرگ، کلبه هایی بر روی زمین خود ساختند تا پذیرای مسافران باشند. در سده پانزدهم گونه های مختلفی از کلبه و قهوه خانه در انگلستان به وجود آمد که به قیمت های مشخصی در زمان های معین، غذاهایی را ارئه می دادند.

با بهبود سیستم حمل و نقل و  افزایش مسافران در این دوره بر تعداد مسافرخانه ها و کلبه ها افزوده شد و گونه های متفاوت خدمات نیز شکل گرفت.

تاریخچه هتلداری

هتل ها

در آخرین سال های سده ی 17 و نخستین سال های سده ی 18، تشکیلاتی برای پذیرایی از مهمانان که می توان آن را نخستین هتل امروزی دانست که در سال 1774 در لندن گشایش یافت. سپس در سال 1794 سیتی هتل نیویورک افتتاح گردید.

در ادامه در اواخر سده ی 18 واژه ی رستوران برای نخستین بار برای سالن غداخوری که در ایالات متحده امریکا غذا و نوشابه به افراد ارائه می داد، به کار برده شد و بعد ها شاهد ادغام آنها با هتل ها هستیم.

با گذشت زمان و احساس نیاز در هتل ها فناوری ها و خدمات خاصی به آنها اضافه گردید. به عنوان مثال فردی به نام ای. ام . استالر از جمله نخستین کسانی بود که توانست با ساخت اتاق های بزرگ، که دارای حمام خصوصی، شیر آب، برق، تلفن، رادیو و سیستم ذخیره جا بود، خداتی را ارائه دهد.

دانشنامه گردشگری

با #مفاهیم و دانش گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه ها : 1
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....