اعلام آمادگی هتلداران تهران برای ارزان سازی سفر

به نقل از تسنیم، رئیس اتحادیه هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های استان تهران آمادگی این اتحادیه را برای ارزان‌سازی سفر اعلام نمود و گفت:

این آمادگی وجود دارد تا کمیته‌ای متشکل از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، جامعه تور گردانان و تعزیرات حکومتی به این منظور تشکیل شود.

محمد علی فرخ‌مهر ضمن اشاره به شرایط رقابت بین هتل‌ها افزود:

آنچه که شرایط رقابت را مهیا می‌کند، تجربه و تحلیل وضعیت رقبا و شناسایی مزایای رقابتی است تا هتل‌ها بر اساس ساختار و ماهیت وجودی خود، همواره رشد و تکامل جایگاه خود را بر اساس استانداردهای جهانی و شاخصه‌های بومی تعیین کنند.

وی با تاکید بر اینکه رقابت پذیری به صورت بالقوه در مدیریت هتل وجود دارد، ادامه داد:

بر این اساس، انتخاب رای مشتری بر اساس ارائه خدمات هر هتل و تاثیر پذیری در سطح اشغال آنهاست که به وضوح بر اساس عرضه و تقاضا مشخص می‌شود.

فرخ مهر به گسترش خانه‌های استیجاری اشاره نمود و گفت:

این اماکن با حداقل‌های خدمات، مکان‌هایی هستند که هنجارشکنی آنها زبانزد شده است و چنانچه متقاضیان درخواست تبدیل مجموعه آپارتمان‌های خود به هتل یا هتل آپارتمان باشند که مورد تایید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با قابلیت‌های استانداردهای تعیین شده و مورد تایید نهادهای ذیربط از زوایای مختلف قرار گیرد اقدامی موثر و کارساز است.

او ضمن اشاره به برخی اظهارنظرها درباره ی کاهش هزینه هتل‌ها و راهکارهای ارزانی آن اظهار کرد:

اتحادیه آمادگی دارد به منظور ارزان‌سازی سفر، کمیته‌ای متشکل از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، جامعه تور گردانان و تعزیرات حکومتی تشکیل شود تا با نظارت کمیته‌ نسبت به تعیین قیمت گذاری پکیج اعلامی با سودی متعارف برای ذی نفعان اقدام توسط آژانس به گردشگران خارجی و داخلی فروخته شود و در صورت هر گونه تخلف در قیمت‌ مصوب این کمیته، بر اساس قانون تعزیرات حکومتی برخورد شود.

بر اساس گفته های فرخ مهر، ضریب اشغال هتل‌های استان تهران در طول سال از 60 درصد فراتر نمی رود و فقط در زمان‌ برگزاری نمایشگاه‌ها و در نتیجه ی عدم مدیریت در برنامه‌ریزی آنها، این رقم افزایش پیدا می کند. ایشان از جناب آقای پور فرج ( رئیس جامعه تورگردانان ) که خود را دست اندر کار در این صنف می‌دانند، می خواهند که اعلام کنند با چه نرخی فعالیت می‌کنند که هتلداری برای ایشان مقرون به صرفه جلوه می کند؟


 

برای آشنایی با برخی هتل های جهان مطالب زیر را از دست ندهید:

هتل بوک اند بد توکیو | لذت کتاب خوانی در تخت خواب

هتل شروود آنتالیا | نگین پنج ستاره لارا

و برای آنکه هتل مناسبی را در سفر انتخاب کنید، مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می کنیم:

راهنمای انتخاب مناسب ترین هتل در سفر

خبر

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....