اتفاقات مهم گردشگری در سال 2015 | قسمت اول

سال 2015 برای گردشگری و مسافران سال مهم و بزرگی بود. خطوط هوایی و هواپیماها دچار تحولات گسترده ای شدند، نوع سفرها و کیفیت آن ها بهبود یافت و برنامه ریزی ها برای سفر کردن وارد دنیای تازه ای با طعم تکنولوژی شد.

همه ی اتفاقات مانند قطعات پازل به یکدیگر مرتبط هستند و بسیار جالب در کنار هم قرار گرفته اند. اگر قصد سفر با هواپیما را داشته باشید از زمان خرید بلیت تا رسیدن به مقصد گرفتار موضوعات مختلفی خواهید شد و سال 2015 تغییرات زیادی را در تمامی موضوعات بوجود آورد. این دنیای تازه که در سال 2015 بوجود آمد به دنبال خود باعث آشکار شدن چالش های زیادی نیز شد، مانند امنیت در سفر و خطر تروریسم.

در این مطلب نگاهی داریم به قسمت اول اتفاق مهمی که در سال 2015 در دنیای گردشگری رخ داد. برخی خوب هستند و برخی ناراحت کننده.

همراه با کارناوال باشید.

اتفاقات مهم گردشگری در سال 2015

1) کاهش قیمت سوخت ، ارزان شدن بلیت هواپیماها

با توجه به پایین آمدن قیمت جهانی سوخت ، قیمت سوخت هواپیماها نیز حدود 40% کاهش یافت . البته این اتفاق باعث ضرر دیدن شکرت ها هواپیمایی نشد.

بیشتر خطوط هوایی آمریکایی سرمایه های خود را در بخش های دیگر سرمایه گذاری کردند.این ارزان شدن باعث ذخیره ی 2 بیلیون دلار پول و سرمایه برای برخی از خطوط هوایی شد.

این اتفاقات سبب شد تا 17% از قیمت بلیت خطوط هوایی مختلف در دنیا ارزان تر شود.

اتفاقات مهم گردشگری در سال 2015

2) بزرگترین کمپانی هتل در دنیا متولد شد

در ماه نوامبر شرکت گردشگری Marriott برای خرید هتل های Starwood اقداماتی را انجام داد. این اتفاق باعث شد تا این کمپانی تبدیل به بزرگترین کمپانی در صنعت هتلداری شود. 

این موضوع یک امپراطوری جدیدی را بوجود آورد که هم از نظر مالی و هم از نظر قدرت در حد بالایی قرار دارد.

شاید در آینده ای نه چندان دور با توجه با سرمایه های کلان این شرکت هتل های دیگری نیز خریداری شود و این یعنی بزرگتر شدن امپراطوری این شرکت.

اتفاقات مهم گردشگری در سال 2015

3) رزرو بلیت سریع تر ، آسان تر و ارزان تر شد

در گذشته شما باید به دفاتر خدمات گردشگری و یا سایت های اینترنتی برای خرید و یا رزرو بلیت مراجعه می کردید. در سال 2015 بسیاری از شرکت ها و استارت آپ ها سعی کردند تا روند این عمل را دچار تغییرات زیادی کنند و تا حدودی هم موفق شدند.

با بوجود آمدن زیر ساخت های مناسب این شرکت ها شروع به پیشنهاد دادن بسته های ویژه در کنار قیمت های مناسب کردند و این سیل عظیمی از مسافران را وادار به خرید کرد.

در کنار همه ی این ها اقداماتی نیز برای بالا بردن سطح کیفیت سفرها صورت گرفت و باعث شد تا تجربه ی سفر نیز متفاوت شود.

این اتفاقی بزرگ برای مسافران بود که با قیمت های مناسب به سفرهایی ارزشمند بروند.

اتفاقات مهم گردشگری در سال 2015

4) کوبا

کوبا کشوری که با وجود داشتن جاذبه های دیدنی بسیار ، به دلیل نوع حکومت و مسائلی که با آن ها درگیر است ، مردمانش زندگی پیچیده ای دارند. اوضاع به همین روال بود تا اینکه با توافق  ایالات متحده و کشور #کوبا وضعیت رو به بهبود رفت تا حدی که گردشگران آمریکایی و اروپایی وارد کوبا شدند . با گذشت زمان و بازگشت اعتماد میان کوبایی ها و گردشگران ، صنعت گردشگری کوبا رشد خوبی را شاهد خواهد بود . 

 از این پس آمریکایی ها می توانند به کشور کوبا سفر کنند و روابط اقتصادی و سیاسی این دو کشور نیز بهبود یافته و به دنبال آن شاهد تغییرات بزرگی در کوبا خواهیم بود. گردشگران می توانند به کوبا سفر کنند و از زیبایی های این کشور لذت ببرند و سفری متفاوت را تجربه کنند.

این کشور در حال حاضر گنجایش 10 میلیون توریست در سال را دارد.

دیگر همه دلشان می خواهند تا کوبا را از نزدیک ببینند.

اتفاقات مهم گردشگری در سال 2015

5) اقامتگاه هایی جدید

امسال در کشورهای اروپایی شاهد تحولی در دنیای ساخت خوابگاه ها و اقامتگاه ها برای مسافران بودیم. حدود 1000 اقامتگاه جدید به همراه امکاناتی مناسب ساخته شد و هرکدام دارای ویژگی های خاصی هستند.

جالب است که بدانید قیمت هر تخت این اقامتگاه ها از 150$ آغاز می شود. 

در کشور آمریکا از سال ها پیش شاهد وجود این اقامتگاه ها بوده ایم و اروپا به تازگی قدم در این راه گذاشته است. این اقدام شاید باعث شود صنعت گردشگری اروپا رشد کند.

اتفاقات مهم گردشگری در سال 2015

6) هواپیماها پیشرفته تر شدند

شرکت هواپیمایی بوئینگ چندی پیش قابلیت eco-savvy را به هواپیماهای 737 خود اضافه کرد. این قابلیت باعث می شود تا در سال حدود 250 میلیون پوند سوخت ذخیره شود. ( به ازای هر 100 هواپیما )

شرکت ایر باس نیز مدل جدید A350 را معرفی کرد که هم بزرگتر می باشد و هم از کیفیت بیشتری برخوردار می باشد.

باید به این نکته نیز اشاره کرد که در بخش امنیت نیز شاهد پیشرفت های زیادی هستیم بطوری که در آینده خطرات کمتری هواپیماها را تهدید می کند و به دنبال آن مسافران در امنیت بیشتری به مقصد می رسند.

اتفاقات مهم گردشگری در سال 2015

7) کارت های کلید تلفن همراه

در اواخر سال 2014 تکنولوژی هایی به درب اتاق هتل ها اضافه شد که این امکان را بوجود می آوردند تا بتوان آن ها را بوسیله ی تلفن همراه باز کرد. از این تکنولوژی بسیاری از هتل ها استفاده کردند و از سوی مشتری های خود بازتاب های خوبی نیز گرفتند.

این نوع از کلیدها امنیت را نیز بالا می برند و راحتی را به دنبال دارند.

البته باید نکاتی را اضافه کرد.

اگر شخصی تلفن همراه خود را گم کند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ یا بطور مثال اگر شخصی به تلفن همراه دسترسی داشته باشد می تواند وارد اتاق شود؟

همه ی این ها مشکلاتی هستند که این تکنولوژی باید راهی برای برطرف کردن آن ها بیابد.

اتفاقات مهم گردشگری در سال 2015

8) ربات های پیشخدمت

ما شاهد حضور ربات های پیشخدمت در رستوران ها هستیم و بسیار جالب است که این ربات ها به ما خدمات ارائه می دهند. البته هنوز باید پیشرفت های زیادی کنند و بیشتر حالات های انسانی را درگیر خود کنند.

این ربات ها توسط شرکت هایی طراحی و ساخته می شوند که در حوزه ی تکنولوژی بسیار پیشرفته می باشند.

از این ربات ها در قسمت های مختلف هتل ها نیز استفاده می شود. هدف از استفاده ی آن ها این است تا با مطالعه بر روی عملکردشان در آینده پیشرفت های بیشتری کنند.

اتفاقات مهم گردشگری در سال 2015

9) تراژدی پاریس

کشور فرانسه امروزه شاهد حملات متعددی از سوی تروریست ها می باشد. به همین دلیل صنعت گردشگری این کشور با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند. چندین فستیوال تابستانی لغو شدند و کشور در وضعیت امنیتی قرار گرفته است.

خط هوایی ایر فرانس تنها 54 میلیون دلار به دلیل لغو پروازها دچار ضرر شده است.

این اتفاقات صدمات جدی را بر صنعت گردشگری این کشور وارد می کند.

اتفاقات مهم گردشگری در سال 2015

10) استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی

در دنیای امروز شاهد پیشرفت های چشمگیری در دنیا هستیم که یکی از آن ها واقعیت مجازی است. تصور کنید در خانه نشسته اید و دنیا را سفر می کنید. این اتفاق به لطف #دوربین های واقعیت مجازی بوجود آمده است.

بسیاری از شرکت های هواپیمایی و گردشگری از این قابلیت استفاده می کنند و این گونه به مشتری های خود خدمات ارائه می دهند.

شما می توانید ویدیوهای مخصوص مقصد خود را دانلود کنید، بر روی مبل بنشینید و در خانه به سفر بروید. این تکنولوژی تازه در ابتدای راه قرار گرفته است و در آینده تغییرات زیادی را شاهد خواهد بود.

اتفاقات مهم گردشگری در سال 2015

11) سرگرمی در آسمان ها

ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد زمانی که در هواپیما هستید و سفر طولانی می شود حوصله تان سر برود و کاری جز مطالعه و یا گوش دادن به موسیقی نتوانید انجام دهید.

ولی در سال 2015 شاهد ورود تکنولوژی هایی به هواپیماها بودیم که این امکان را برای مسافران بوجود می آورند تا دیگر احساس بی حوصلگی نکنند.

یکی از آن ها استفاده از واقعیت مجازی می باشد. تصور کنید در هواپیما هستید و در عین حال بر روی سواحل قدم می زنید. برخی از خطوط هوایی پا فراتر گذاشته اند و شبیه سازی های پرواز را در اختیار مسافران قرار می دهند.

اتفاقات مهم گردشگری در سال 2015

12) بازگشایی هتل های گوناگون

جالب است که بدانید در سال 2015 حدود 36 برند هتل جدید افتتاح شدند.

این موضوع باعث شد تا رقابت در عرصه ی هتلداری بیشتر شود و به دنبال آن کیفیت در ارائه ی خدمات نیز بهتر شود. این هتل های جدید همگی در سطح جهانی از استاندارد های قابل قبولی برخوردار هستند.

در دنیای آینده ی گردشگری اقامتگاه ها از اهمیت بیشتری نسبت به امروز برخوردار خواهند بود.

اتفاقات مهم گردشگری در سال 2015

13) بیشتر شدن ترس از پرواز

در سال 2015 حدود 26 سانحه ی هوایی رخ داد، یعنی هر دو هفته یک سانحه. این اتفاقات ناگوار باعث شده اند تا ترس مردم از پرواز کردن با هواپیماها بیشتر شود. تمامی این اتفاقات در اقصی نقاط جهان رخ داده اند.

به همین دلیل خطوط هوایی به دنبال راهکارهایی هستند تا احتمال بروز خطرات را در پروازهای خود به صفر برسانند.

در این مسیر باید از تکنولوژی های مختلفس استفاده شود و راهکارهای تاره ای را پیش بگیرند.

اتفاقات مهم گردشگری در سال 2015

14) استفاده از چمدان های هوشمند

در سال 2015 شاهد حضور چمدان هایی هوشمند در بازار بوده ایم که خریداران زیادی نیز داشته اند.

از تکنولوژی هایی که در این چمدان ها مورد استفاده قرار گرفته می توان به GPS ، کنترل از راه دور و زنگ هشدار و ... اشاره کرد. در طراحی و حمل چمدان ها نیز تغییرات زیادی صورت گرفته است.

اتفاقات مهم گردشگری در سال 2015

سخن آخر

نظر شما درباره ی این اتفاقات چیست؟

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....