معرفی فیلم پروانه آبی | سفر کردن برای سلامت

امروز کارناوال برای شما پیشنهاد تماشای فیلمی منحصر به فرد را دارد . فیلم  " پروانه آبی "   blue byfferly  که محصول سال 2004 است و در آن زندگی کودکی مبتلا به تومور مغزی به تصویر کشیده می شود . از آن جایی که این فیلم محصول چندین سال قبل است ، احتمالا شما آن را دیده اید ؛ اما اگر هنوز این فیلم تماشایی را ندیده اید به شما پیشنهاد می کنیم ، حتما یک بار به تماشای آن بنشینید .

این فیلم برگرفته از داستانی واقعی است و در بطن آن به قدرت شفا بخش انسانها به صورت نامحسوس اشاره می شود . البته کودک بیمار فیلم در نهایت به واسطه تماشای پروانه ای آبی که یک گونه خاص در جنگل های #آمریکا است شفا می یابد . در سایت "ای ام دی بی" IMDB  نمره این فیلم  6.3 است . کارگردان   فیلم "ال ای پول" Léa Pool و نقش اول فیلم "مارک دوناتو" Marc Donato است که در نقش کودک بیمار بازی می کند . مارک با این که در هنگام بازی در این فیلم کم سن و سال است اما به خوبی از اجرای این نقش برآمده و بسیار تاثیر گذار ظاهر می شود .

 این فیلم برگرفته از داستانی واقعی است و به همین دلیل جذابیت آن چند برابر شده است.

پروانه آبی

گوشه ای از داستان فیلم

نقش اصلی این فیلم ، پسری 10 ساله است که مبتلا به تومور مغزی است  . پس از آخرین مراحل مداوای بیماری اش که ظاهرا بی ثمر هم بوده است ، به او گفته می شود 6 ماه بیشتر تا پایان زندگی اش نمانده است ؛ اما داستان به همین جا ختم نمی شود . "مارک دوناتو" Marc Donato همیشه آرزو داشته که پروانه ای آبی را که در جنگل های آمریکا زندگی می کند از نزدیک ببیند ؛ او به دنبال رسیدن به آرزویش راهی جنگل های آمریکا می شود تا شاید بتواند برای لحظه ای این پروانه افسانه ای را از نزدیک ببیند و لمس کند .

پس از سفر به #آمریکا بومیان با او درباره راز پروانه آبی صحبت می کنند . پروانه ای که به عقیده بومیان یک فرشته است و اگر پسر بتواند آن را ببنید حتما بیماری اش بهبود خواهد یافت . این فیلم سرشار از صحنه های بکر جنگل های آمریکا است . بومیان این جنگل ها به همراه برخی جاذبه های سرزمین جادویی آمریکا همگی  لحظه به لحظه این فیلم را جذاب کرده است . در نهایت هم پسر بعد  از تلاش های بسیار برای گرفتن این پروانه ، در صحنه های آخر در فیلم ، پروانه  را مانند نقطه ای نورانی در آسمان می بیند و پس از آن بیماری اش بهبود می یابد .

سکانس های فیلم پروانه آبی

فیلم برداشتی از داستانی واقعی است

شخصیت بیمار این فیلم واقعا وجود داشته ،"دیوید مارنگر" David Marenger که پسری است متولد شده در سال 1981 در #کانادا در سن 6 سالگی به تومور مغزی مبتلا می شود . پس از این که پزشکان به او می گویند تنها 6 ماه بیشتر زنده نیست ، تصمیم می گیرد به یکی از آرزوهایش که گرفتن نوعی پروانه آبی در آمریکا است برسد .

او با این که وضعیت جسمانی خوبی ندارد ، راهی جنگل های #کاستاریکا می شود و تلاش می کند تا برای یک بار هم که شده این پروانه را از نزدیک ببنید . بالاخره او موفق می شود این پروانه آبی را بگیرد و آن را از نزدیک لمس  کند ؛ اما قسمت اصلی داستان زندگی او این است که پس از بازگشتن به زادگاهش پزشکان متوجه می شوند توموری که در مغز او بوده ناپدید شده است و حالش رو به بهبودی است .

او پس از این اتفاق بزرگ در زندگی اش سعی دارد این پیام را به گوش همگان برساند که قدرت تلاش ، امید و عشق از هر نیرویی در این جهان برتر است و اگر انسانها با عشق به کاری اصرار ورزند حتما به هدف خود رسیده و موفق می شوند . فرقی هم ندارد این تلاش برای پیروزی در مقابل یک بیماری باشد یا هر چیز دیگری که فکرش را بکنید.

پروانه آبی

چرا باید این فیلم را دید ؟

پس از پایان فیلم پروانه آبی دکلمه ای بسیار تاثیر گذار با موزیکی ملایم  پخش می شود که در آن به نیروی بی پایان انسان ها و قدرت عشق و امید اشاره شده است .

اگر کمی احساس یاس و یا پوچی می کنید ، به شما پیشنهاد تماشای این فیلم را می دهیم . در این فیلم به طرز ماهرانه ای به  ارتباط بین عشق و قدرت های بی پایان کائنات اشاره شده است .

این فیلم می تواند برای هر کسی نوعی تلنگر باشد، حتی اگر بیمار هم نباشید با دیدن این فیلم انرژی جادویی شما را تحت تاثیر قرار می دهد تا برای ساختن آینده و فردای خودتان دست به کار شوید .

این فیلم را باور کنید و دوباره از نو همه چیز را با امیدی مضاعف شروع کنید .

سکانس های فیلم پروانه آبی
سکانس های فیلم پروانه آبی

کمی اطلاعات بیشتر در باره فیلم

کارگردان: Léa Pool

نویسنده: Pete McCormack

بازیگران: Marc Donato, William Hurt, Pascale Bussières

ژانر: درام ، بیوگرافی ، ماجراجویی

زمان: 100 دقیقه

پوستر فیلم پروانه آبی

سخن کارناوال

آیا تا به حال این فیلم را دیده اید ؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید . 

 

 

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....