ایران در رادار گردشگران بریتانیایی

 به دنبال راه اندازی مجدد پرواز خطوط هوایی مهمِ جهان به ایران، گردشگران زیادی از جمله بریتانیایی ها و اروپایی های مشتاق و علاقه مند به کشف ناشناخته ها، وارد ایران می شوند.

 در گزارشی که ایسنا منتشر کرده است، روزنامه "آیریش تایمز" در این باره نوشت :

در حالی که دسترسی به ایران برای گردشگران اروپایی زمانی با محدودیت‌هایی فراوانی همراه بود، حالا یک مجری تور در ایرلند به نام «G Advantures» تور 14 روزه سفر به ایران با عنوان «کشف سرزمین پارس» با قیمت 1889 یورو (1599 پوند) راه‌اندازی کرده و از افزایش 200 درصدی فروش تور به مقصد ایران خبر داده است.

مدیر کمپانی گردشگری «G Advantures» ، «راشل وسر»، تاریخ غنی ایران، مسجد های بینظیر و همچنین مهمان نوازی ایرانی ها به عنوان برگ برنده ی صنعت گردشگریِ ایران نام برد.

با وجود محدود بودن راه های دسترسی به ایران، اما می توان به وسیله ی تورهای سفر به ایران آمد. شهروندان بریتانیایی برای سفر به ایران نیاز به راهنمای تور دارند؛ راهنمای توری که الزاما نیاز به تایید از سوی دولت ندارد. همچنین بریتانیایی‌ها در استفاده از حمل ونقل عمومی ایران نیز آزادند.

همچنین گردشگران ایرلندی می توانند از طریق کنسولگری ایران در دوبلین ویزای ورود به ایران را دریافت می‌کنند. همچنین جالب است بدانید که و مجری تور به نام‌های «Usit» و «Sunway» از کمپانی هایی ایرلندی هستند که تورهای سفرِ 14 روزه به ایران را با هزینه ای بالغ بر 1754 یورو ارائه می کنند.

یکی از نمایندگان کمپانی گردشگری «Evaneos»، «فاطمه» ، اعتقاد دارد، تا چندی پیش ایران یک مقصد گردشگری دور از ذهن بود اما اقدام خطوط هوایی «بریتیش ایرویز» مبنی بر راه‌اندازی پرواز مستقیم به ایران،سبب شده تا در سال پیش رو یعنی 2017 ایران را به عنوان  یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان معرفی کنند.

مسئول و مدیر  یکی از دیگر از کمپانی‌های گردشگری، «آندرو شلتون» در این باره می گوید:

اطلاعات ما حاکی از آن است ایران پس از امارات در دسترس‌ترین و مناسب‌ترین مقصد گردشگری دور برای گردشگران بریتانیاست.

«بریتیش ایرویز» به همراه دیگر خطوط هوایی، به ایران آمدند همپنین «ایرفرانس» از ماه آوریل پروازهای مستقیمش به ایرن را از سر می گیرد.

جالب است بدانید که از زمستان نیز پرواز مستقیم لندن - تهران از فرودگاه هیترو به صورت روزانه آغاز می شود.

اول از همه بازگشایی سفارت ایران در لندن، کاهش هشدارهای سفر به ایران در سال جاری و همچنین رفع تحریم ها همگی سبب شده اند تا گردشگران خارجی برای سفر به ایران تمایل داشته باشند.

«آیریش ایندیپندنت» در ادامه می‌نویسد:

در حالی که همسایه‌های ایران هر کدام با بی‌ثباتی دست و پنچه نرم می‌کنند، ایران همچنان یک مکان امن باقی مانده است و دلیلی ندارد گردشگران احساس کنند سفر به ایران خطری برای آنها به همراه دارد.

شاید بتوان اصلی ترین چالش پیش روی برای ورود گردشگران خارجی به ایران را نبود اتاق به تعداد کافی در هتل ها دانست، البته تعداد تورهایی که از خانه‌ها به عنوان محل اقامت استفاده می‌کنند روز به روز در حال افزایش است. برای مثال کمپانی«Regent Holidays» چندین سال است که تور سفر به ایران را بر گذار می کند. این کمپانی در تورهای 14 روزه خود به ایران، در مناطق شمال کشور از اقامتگه های بومی برای اسکان مسافرانش استفاده می کند. هزینه ی تورهای این کمپانی با احتساب هزینه پرواز،  از 3999 یورو آغاز می‌شود.

ایران در رادار گردشگران بریتانیایی

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....