جزئیات لغو ویزای ایران و روسیه

طبق توافقاتی که بین مقامات  وزارت خارجه روسیه و ایران صورت گرفته، طبق شرایط خاصی، روادید بین ایران و روسیه از سال 2017 لغو خواهد شد.

ایسنا، به نقل از یوگنی ایوانف، رئیس بخش کنسولی وزارت خارجه روسیه این طور گزارش می دهد:

براساس توافق جدید میان تهران و مسکو که در پنجمین نشست کمیسیون همکاری کنسولی دو کشور بدست آمد،  از این پس گروه‌های گردشگران ۵ تا ۵۰ نفره که قصد سفر بین دو کشور را داشته باشند، برای مدت ۱۵ روز اقامت، نیاز به اخذ ویزا نخواهند داشت.

خبرگزاری «اسپوتنیک» به نقل از «مایا لومیدز»، رئیس اتحادیه مجریان تور روسیه در این باره گفت:

توافق جدید حاصل شده میان ایران و روسیه، موجب افزایش قابل ملاحظه سفر گردشگران میان دو کشور خواهد شد، دقیقا مانند اتفاقی که میان دو کشور چین و روسیه رقم خورد.

«لومیدز» بیشتر در مورد این توافق توضیح می دهد:

گروه‌های توریستی که حداقل پنج نفر باشند، برای سفر به روسیه و بالعکس نیازی به اخذ ویزا نخواهند داشت. البته تنها تعداد محدودی از مجریان تور در دو کشور مجاز به ارائه این تورها هستند و آژانس‌های ارائه‌دهنده این خدمات باید به تائید طرفین برسند.

رئیس اتحادیه مجریان تور روسیه صحبت هایش را این طور ادامه داد:

امیدوارم این فرآیند به دموکراسی‌ترین شکل ممکن انجام پذیرد، چراکه هرگونه تسهیل و یا لغو ویزا بین کشورها موجب رونق گردشگری خواهد شد.

او همچنین در ادامه ی صحبت هایش به موضوع رشد قابل توجه ی تعداد گردشگران ایرانی در روسیه طی دو سال اخیر اشاره کرد و گفت با لغو روادید این روند بهتر نیز می شود.

طبق پیش بینی ها، انتظار می رود لغو ویزای گردشگری میان ایران و روسیه از سال ۲۰۱۷ اجرایی شود.

جزئیات لغو ویزای ایران و روسیه

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه ها : 2
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....