کاژیمیژ نواک | قاره آفریقا زیر پای اوست

این بار در مشاهیر گردشگری با کاژیمیژ نواک  ماجراجو، جهانگرد و عکاس لهستانی خواهیم شد. 

دلیل شهرت

سفر شگفت انگیز او به قاره آفریقا دلیل شهرت کاژیمیژ می باشد! وی حدود 40000 کلیومتر مسافت را در این قاره با پای پیاده و دوچرخه بین سال های 1931 الی 1936 را پیمود! مسافتی باورنکردنی و زیاد می باشد. کتابی از تجربه های این سفر به نام " دوچرخه و پیاده در قاره سیاه " منتشر شده است.

همچنین در سال 2008 کتابی مصور ( کمیک ) با عنوان آفریقا توسط  Łukasz Wierzbicki برای کودکان به چاپ رسید که در آن ماجراهای نواک در قالب داستان و نقاشی بیان شده است.

تولد

کاژیمیر 11 ژانویه 1897 در روستایی کوهستانی واقع در استان لفیف اوکراین به نام استری به دنیا آمد.

زندگی 

وی اولین سفر خارجی خود به واتیکان را در 15 سالگی تجربه کرد. کاژیمیژ پس از جنگ جهانی اول به یونان مهاجرت کرد و مشغول کار شد اما علاقه ی زیادش به عکاسی  و دوچرخه سواری را هرگز فراموش نکرد.

در سال 1922 ازدواج کرده و پس از مدت کوتاهی صاحب دختری می شود، او به دلیل بحران از دست دادن شغلش مجبور به 2 سفر کاری در اروپا به عنوان خبرنگار و عکاس، می شود.

در سفرهایش از مجارستان، ایتالیا، انریش، بلژیک، هلند، رومانی، یونان و ترکیه بازدید می کند و جرقه سفر بزرگش به آفریقا به ذهنش می رسد.

مرگ

او پس از بازگشت از سفر شگفت انگیزش به ذات الریه دچار شده و در نتیجه ضعف بدنی حاصل از خستگی سفر به علاوه بیماری مالاریا و کمتر از یک سال از آخرین سفرش در یونان، در 13 اکتبر 1937 در لهستان درگذشت. پس از مرگ وی مراسم یادبود و نمایشگاه های بسیاری برای وی برگزار گردید.

کاژیمیژ نواک
کاژیمیژ نواک
کاژیمیژ نواک
کاژیمیژ نواک

بخشی از کتاب مصور ماجرا های کاژیمیژ نواک

کاژیمیژ نواک

#مشاهیر گردشگری جهان را در کارناوال بشناسید.

دیدگاه ها : 1
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....