keemala لژی بی همتا | تایلند

این مطلب سرگذشت لژی منحصر به فرد در تایلند است. که هزاران سال پیش دست تقدیر چهار قبیله طوفان زده را به این جزیره رساند.  نام امروزی این لوژ کیمالاست و در جزیره پوکت واقع شده است.  در کیمالا چهار نوع اقامت گاه وجود دارد که هر کدام ساخته یکی از قبایل است  از آن جایی که هر کدام از این قبایل از ملیت های متفاوت و با آداب ورسوم و باورهای متفاوتی هستند هر یک از این لژ ها شکل وشمایل متفاوتی دارند. در ادامه با هر کدام از قبایل و طراحی هر یک از اقامت گاه ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

keemala لژ بی همتا (تایلند)24

معرفی ۴ قبیله ساکن keemala

 چهار قبیله ای که به این جزیره برای اولین بار وارد شدند. تا همین امروز در آنجا ساکن هستند و نسل به نسل به گفته ی  اجداد خود از این جزیره مراقبت می‌کنند و از موهبت های آن برخودار می‌شوند.

هم اکنون هم لوژ های بی نظیر این جزیره حاصل تلاش همین قبایل است . از آنجایی که هر کدام از این قبایل باورها و اعتقادات خاص خود را دارند. شکل و شمایل این لوژها و حتی دیزاین های داخلی آن ها با هم متفاوت می‌باشد.

حالا کمی با این چهار قیبله ، عقاید آن ها و تاثیرش بر ساخت ویلاها بیشتر  آشنا می شویم .

 

1) قبیله PA-TA-PEA

این قبیله ارزش و احترام خاصی برای خاک و زمین قائل است. یکی از باورهای آن ها این است که ارتباط با عناصر طبیعی می تواند در سلامتی خودشان بسیار موثر باشد و بیماری‌هایشان را درمان کند. به همین دلیل خانه‌های خود را با استفاده از عناصر طبیعی ساخته اند. اقامت گاه هایی که این قبیله ساخته اند در میان انبوه جنگل های جزیره است. متراژ اقامت گاه ها ۱۸۰ متر مربع می باشد و دارای دو اتاق خواب، بالکن ، حمام و استخر است. از آن جایی که این قبیله احترام خاصی برای طبیعت قائل است در لژ شما یک باغ اختصاصی وجود  خواهد داشت که می‌توانید در آن به استراحت بپردازید و از محصولات کاملا ارگانیکی که در آنجا وجود دارد استفاده نمایید.

2) قبیله khon jorn

این قبیله نسبت به قبلی پر جمعیت تر است و افراد قبیله در بسیاری از کارها متخصص و ماهر هستند. مانند ماهی گیری، کشاورزی، نوازندگی، تجارت و.... اما تفاوت اصلی این قبیله با قبیله قبل در این است که آن ها همواره در حال سفر به مناطق مختلف هستند تا با عرضه کالاهای خود منبع درآمدی داشته باشند. و به همین دلیل ویلاهای این قبیله طوری ساخته شده اند که قابل حمل باشند. با مشاهده تصاویر هم متوجه خواهید شد که این ویلاها طراحی خاصی دارند. علاوه بر مدرن بودن شبیه خانه های عشایری هستند.

۳) قبیله WE-HA

این قبیله باور دارد نسبت به دیگر قبیله‌ها برتر است. البته افراد این قبیله کمی متفاوت با دیگر افراد هستند خیلی از آن ها دارای توانایی‌های ماوراء الطبیعی مثل شفادهندگی بیماران و پیشگویی بودند.

 ۴) قبیله RUNG-NOK

افراد این قبیله اغلب هنرمند و شاعر، و فلسفه دان هستند. یکی از باورهای آن ها این است که شب هنگام و زیر نور ماه حمام کنند،زیرا برای سلامتی مفید است و به همین تمام ویلاهای این قبیله مجهز به استخر خصوصی است. طراحی داخلی این ویلاها خیلی خاص و شبیه قفس پرندگان است. متراژ آن ها هم ۱۸۵ متر مربع است و هر کدام ویویی خاص رو به بیرون دارند. برخی از ویلاها رو به اقیانوس و برخی رو به جنگل هستند.

ویلای قبیله PA-TA-PEA و گوشه ای از زیبایی‌های آن
KEEMALA، لوژی بی همتا(تایلند)0
KEEMALA، لوژی بی همتا(تایلند)1
KEEMALA، لوژی بی همتا(تایلند)2
keemala لژ بی همتا (تایلند)1
ویلای KHON JORN
keemala لژ بی همتا (تایلند)13
keemala لژ بی همتا (تایلند)14
keemala لژ بی همتا (تایلند)15
تصاویر ویلای قبیله WE-HA
keemala لژ بی همتا (تایلند)1
keemala لژ بی همتا (تایلند)0
keemala لژ بی همتا (تایلند)0
ویلای قبیله RUNG-NOK
keemala لژ بی همتا (تایلند)25
keemala لژ بی همتا (تایلند)0
keemala لژ بی همتا (تایلند)21
keemala لژ بی همتا (تایلند)23
keemala لژ بی همتا (تایلند)22

خدمات جانبیkeemala

گردشگران بسیاری keemala را به خاطر آرامش محض  و طبیعت بکر آن انتخاب می کنند.  جزیره پوکت و لژ keemala می تواند بهترین مکان برای رهایی از استرس های روزانه ناشی از زندگی در شهرهای شلوغ باشد.

1) ماساژ درمانی

در لابی مخصوص ماساژ keemala ، بومیان ماهر این منطقه خدمات ماساژ درمانی را ارائه می کنند آن ها با تمامی چاکراها و مراکز انرژی در بدن شما آشنایی دارند و می توانند به بهترین نحو این خدمات را ارائه کنند. با استفاده از این خدمات شما می توانید توانایی مغزی و ذهنی خود را بازیابی کنید. در ابتدا که وارد لابی ماساژ درمانی می شوید می توانید از آب گرم مخصوص این سالن استفاده کنید و سپس وارد مراحل بعدی شوید. علاوه بر ماساژ درمانی رژیم های خاص تناسب اندام به همراه حرکات ورزشی هم به مسافران ارائه می شود.

2) خدمات مجالس

در لژkeemala خدمات مجالس وعروسی هم ارائه می شود. طبیعت بکر این منطقه می تواند زیباترین ویو ها را برای  عکاسی در به یادماندنی ترین روز زندگی تان را داشته باشد. علاوه بر این  در فضای منحصر به فرد لژ که ترکیبی از معماری مدرن و بومی است هم می توانید مراسمی باشکوه را ترتیب دهید.

3) جلسات مشاوره و ریلکسیشن

لژ کیمالا بهترین مکان برای آرامش گرفتن و رهایی از تنش های روزانه است. محیط آرام و طبیعت بکر به علاوه تیم ریلکسیشن و مشاوره که در کیمالا حضور دارند پکیجی از بهترین هاست تا استرس ها و تنش های روزانه شما از بین برود.

سالن مجالس
keemala لژی منحصر به فرد0
keemala لژی منحصر به فرد3
سالن ماساژ
keemala لژی منحصر به فرد2
keemala لژی منحصر به فرد1
ویدئویی تصویری از keemala وامکانات آن را با هم ببینیم

رستوران های keemala

هدف اصلی تیم آشپزی در keemla ارائه وعده های غذایی لذیذ و هم چنین سالم است. آن ها از مواد اولیه تازه و بومی برای طبخ غذاها استفاده می کنند.  وعده های اصلی غذایی در رستوران su-tha سرو می شود. برای صرف چای و نوشیدنی در طول روز از فضای نزدیک استخر استفاده می شود. از آن جا می توانید غروب زیبای خورشید را هم تماشا کنید .

keemala لژی بی همتا34
keemala لژی بی همتا32
keemala لژی بی همتا31
keemala لژی بی همتا35
keemala لژ بی همتا (تایلند)26

تفریح در جزیره pucket

اگر keemala را بری اقامت انتخاب کنید، روزهایی پر از هیجان در انتظار شما خواهد بود. زیرا میزبان لژ keemala  جزیره جذاب و منحصر به فرد پوکت است و شما در این جزیره سرگرمی‌های متنوعی را خواهید داشت. نزدیک ترین ساحل به لوژ کیمالا ساحل kamala می‌باشد که حدودا ۵ کیلومتر از آنجا فاصله دارد، خدمات تفریحی که در این ساحل به گردشگران ارائه می‌شود

شامل:

۱) غواصی

۲) تورهای کوه نوردی

۳) قایق سواری

۴) موج سواری بادی

۵) گردش در جنگل 

keemala لژی بی همنا0
keemala لژی بی همنا1
keemala لژی بی همنا2
ویدئویی از مناظر جذاب زیر آب در جزیره pucket

هزینه‌های اقامت و اطلاعات تکمیلی

هزینه اقامت به ازای هر شب ویلای (WE-HA ) :

۲۱،۱۰۰thb

هزینه اقامت به ازای هر شب ویلای (RUNG-NOK ):

۲۷،۴۰۰thb

هزینه اقامت به ازای هر شب ویلای (KHON-JORN):

۲۳،۲۰۰thb

هزینه اقامت به ازای هر شب ویلای (PA-TA-PEA):

۲۵،۳۰۰thb

آدرس:Keemala Phuket10/88 Moo 6, Nakasud RdKamala, Kathu DistrictPhuket, 83150, Thailand
تلفن:۶۶۰۷۶۳۵۸۷۷

ایمیل:stay@keemala.com

keemala لژی بی همتا(تایلند)0
دانستنی هایی درباره سرگذشت کیمالا و چگونگی وارد شدن چهار قبیله به جزیره پوکت

سرنوشت گره خورده 4 قبیله  با جاده ابریشم

حتما شما هم نام جاده ابریشم را چندین بار شنیده اید. دریای جاده ابریشم یکی از شاهرگ های اصلی برای متصل کردن غرب به شرق بوده و تاجران بسیاری از طریق این مسیر هر ساله به حمل کالاهای خود می پرداختند. از آن جایی که دریا و جاده ابریشم یکی از مسیرهای اصلی بودند قوم ها  و قبلیه های بسیاری هر ساله با هم همسفر می شدند.

در هر قبیله و کاروان افرادی با فرهنگ‌ها و آداب و رسوم مختلف حضور داشتند که هر کدام در زمینه ای خاص متخصص بودند. و اگر مشکلی پیش می آمد تمام  افراد از قبیله های مختلف به یاری هم می آمدند تا بقای قبیله خود و یا حتی دیگر قبیله‌ها را حفظ کنند. شرایط سفر در دوران گذشته خیلی متفاوت با شرایط امروزی بوده است، آن ها با مشکلات بسیاری مواجه می شدند و ممکن بود حتی جان خود را از دست بدهند. خیلی از تاجران برای رسیدن به مقصد خود باید از اقیانوس هند عبور می‌کردند.

لوژ بی همتا keemala4

سرگذشت لژ keemala

در روزی پر رفت و آمد که چندیدن گروه از تاجران در حال گذر از اقیانوس هند بودند ناگهان اقیانوس طوفانی می‌شود.  آسمان تیره و ابرهای سیاه پدیدار شده و موج‌های سهمگین و هولناک خود را به کشتی‌های تاجران می‌کوباندند . آن روز شوم بود و خیلی از کشتی ها و تاجران با کالاهایشان در اقیانوس هند مدفون شدند. تنها چهار قیبله از آن همه کاروان باقی مانده بود و آن چهار قیبله هم تا صبح باید منتظر می‌ماندند تا فکری به حال خود بکنند. آن ها شب را به در گوشه ای تاریک از اقیانوس به سر کردند، حتی نمی دانستند زنده می‌مانند یا نه! با این که غم از دست دادن دوستان شان را داشتند اما روزنه ای از امید با آنه ا بود.

صبح پدیدار شد و آن ها خود را با یک کشتی آسیب دیده تک و تنها در اقیانوس پهناور هند دیدند. تا چشم کار می کرد آبی اقیانوس بود، از طرفی کشتی آن ها به شدت آسیب دیده بود و خودشان هم نیاز به پناهگاهی داشتند تا استراحت کنند و انرژی از دست رفته خود را بازیابند. چندین نفر از کاروان‌های مختلف تصمیم گرفتند فکری بکنند. جهت یابان با دنبال کردن ستاره مسئولیت یافتن یک خشکی و جزیره را بر عهده گرفتند. نجاران شروع به بازسازی کشتی کردند و همین طور همه افراد تصمصم گرفتند نقشی مفید داشته باشند. چندین روز را به همین صورت در اقیانوس گذراندند تا این که سرانجام به یک خشکی رسیدند! این خشکی جزیره پوکت بود که آغوش خود را برای استقبال از تاجران طوفان زده گشوده بود.

keemala-لژ-بی-همتا-تایلند20 (1)

لژ keemala  و دهکده ای در قلب  جزیره پوکت

تاجران نمی دانستند این جزیره توسط آن ها به تمدنی ۴ قبیله ای تبدیل خواهد شد!

جزیره پوکت ایده آل بود. تاجران بعد از گشتی در جزیره متوجه شدند که آن ها به یک سرزمین جادویی پای نهاده اند. پوکت جزیره ای با خاک ببسیار حاصل خیز و مناسب برای کشاورزی بود، آب این جزیره دل کوه های آن می جوشید.

از طرفی نارگیل هم در این جزیره فراوان دیده می‌شد و علاوه بر نارگیل  میوه‌های بسیار دیگری هم در این جزیره وجود داشت که خیلی از آن ها برای ساکنان جدید خود ناشناخته بودند. سرانجام تاجران تصمیم گرفتند در این جزیره غنی دهکده ای بسازند و با توجه به منابع غنی آن باز هم فعالیت‌های تجاری خود را ادامه دهند. با این که برخی از افراد مخالف شکل گیری این دهکده بودند(به دلیل منازعات احتمالی بین افراد از قبیله های مختلف) این دهکده مکانی سرشار از آرامش و امینت شد که ساکنان آن با هم دوست و مهربان بودند.

 این هم سرگذشت چهار قبیله کیمالا که تا حالا با هم در این مکان زندگی می کنند و هر ساله پذیرای مهمانان بسیاری هستند

لوژ بی همتا keemala3
لوژ بی همتا keemala2
لوژ بی همتا keemala0

حرف آخر

وقتی که  انسان ها هنگام نیاز یاد شما می‌افتند، ناراحت نشوید!

به خودتان ببالید که مانند یک شمع در هنگام تاریکی به ذهن آنها خطور می کنید.

ورود به صفحه اختصاصی راهنمای سفر به تایلند
دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....