بزرگ ترین قصر ساخته شده در غار | گینس های گردشگری

در این قسمت با بزرگ ترین ساختمان و یا به عبارت دیگر قصری که در دهانه ی غار ساخته شده است آشنا خواهیم شد.

قصر پردجاما ( Predjama Castle ) قلعه ای تاریخی ایست که از زمان رنسانس به یادگار مانده است، این قصر در دهانه ی غاری بزرگ در اسلوونی ساخته شده و به یکی از مراکز گردشگری و پرطرفدار این کشور تبدیل گشته است.

اگر بخواهیم دقیق تر اشاره کنیم در منطقه ای تاریخی به نام کارنیولا ( Carniola ) در روستایی به نام پردجاما قرار دارد که در 11 کیلومتری شهر پستوجنا ( Postojna ) واقع شده است.

ارتفاع این قصر به 35 متر می رسد و به عنوان بزرگ ترین ساختمانی که در دهانه ی غار ساخته شده نامش در فهرست رکوردهای گینس به ثبت رسیده است. 

قدمت این قصر را قرن سیزدهم می دانند و در سال 1570 میلادی بازسازی و مرمت شد.

این غار صخره ای است و 123 متر ارتفاع دارد.

از نکات جالب در رابطه با قصر پردجاما گذرگاه پنهانی آن است، سازندگان ماهر این بنا از یکی از شکاف های صخره که به صورت عمودی و طبیعی در غار ایجاد شده بود استفاده کردند و گذرگاهی پنهان ساخته اند که با دنبال کردن آن از 25 متر دورتر از قصر و بر لبه ی صخره ای بلند سر در می آوریم.

گفته می شود که این غار برای اولین بار در سال 1274 میلادی بنا شده است و در آن زمان با نام آلمانی لوگ ( Luegg ) شناخته می شد.

گفته می شود یکی از بزرگان خاندان آکویلیا ( Aquileia ) این قصر را ساخته بود و از دلایل انتخاب این غار برای خانه اش محفوظ بودن کامل سقف آن در زیر صخره های غار بوده است، همچنین دسترسی به منزلش هم دشوارتر می شد.

خاندان آکویلیا با نام آدلسبرگ ( Adelsberg ) به معنای شوالیه هم شناخته می شدند.

جدول گینس

رکورد دار Predjama Castle
مکان اسلوونی
زمان ثبت رکورد 1570 میلادی
بزرگ ترین قصر ساخته شده در غار
بزرگ ترین قصر ساخته شده در غار
بزرگ ترین قصر ساخته شده در غار
بزرگ ترین قصر ساخته شده در غار
بزرگ ترین قصر ساخته شده در غار

با #رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....