بزرگ ترین تمساح زنده در دنیا | گینس های گردشگری

در این قسمت از گینس های گردشگری می خواهیم با تمساحی که نامش به عنوان بزرگ ترین تمساح زنده ی دنیا در گینس به ثبت رسیده آشنا شویم.

حتما همگی تمساح یا کروکودیل را می شناسید، خزنده ای با آرواره های بزرگ و قوی که به راحتی می تواند در آب شنا کند، محل زندگی آن ها در مرداب، دریاچه و رودخانه است و یکی از خطرناک و ترسناک ترین خزندگان گوشت خوار کره ی زمین هستند.

متاسفانه به دلیل پوست زیبا و زخیم این جانوران در سال ها ی اخیر کشتار آنان زیاد شده و رو به انقراض هستند، عمق این فاجعه را زمانی بیشتر متوجه می شوید که بدانید این خزندگاه در اغلب قاره ها وجود دارند.

و اما بزرگ ترین تمساح دنیا، این کروکودیل که کاسیوس ( Cassius ) نام دارد در استرالیاست، او که در آب های شور استرالیا زندگی می کرد در حال حاضر تحت مراقبت می باشد و به عنوان یکی از ترسناک ترین موجودات زنده ی دنیا شناخته می شود. طول این کروکودیل وحشتناک 5.48 متر است و 860 کیلوگرم وزن دارد اما این نکته ی عجیبی نیست و تحقیقات نشان می دهند که تمساح ها می توانند تا 7 متر هم رشد کنند و وزنشان هم به بیش از یک تن برسد، همچنین کروکودیل ها از جاندارانی هستند که می توانند بیش از 100 سال عمر کنند پس اصلا جای نگرانی نیست و به احتمال زیاد کاسیوس همچنان به رشدش ادامه خواهد داد.

در حال حاضر بزرگ ترین کروکودیل دنیا در جزیره ی گرین لند استرالیا نگهداری می شود و گردشگران می توانند در صورت علاقه از آن دیدن نمایند، این کروکودیل در سال 1987 میلادی از منطقه ای در 3200 کیلومتری شمال استرالیا به گرین لند آورده شد و از آن پس تحت مراقب است.

پیشنهاد می کنیم از دیگر رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال هم دیدن نمایید.

جدول گینس

رکورد دار کاسیوس
مکان استرالیا
زمان ثبت رکورد 1987 میلادی
بزرگ ترین کروکودیل دنیا
بزرگ ترین کروکودیل دنیا

بزرگ ترین تمساح دنیا را در ویدئو تماشا کنید

#رکوردهای گینس ایران و جهان را در کارناوال بخوانید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....