بزرگ ترین خانه اسکیموها | گینس های گردشگری

در اینجا می خواهیم با بزرگ ترین خانه ی اسکیمویی در دنیا آشنا شویم.

یکی از جالب ترین رکوردهایی که تا به امروز در گینس به ثبت رسیده مربوط به بزرگ ترین ساختمان ساخته شده با برف و یخ یا همان خانه ی اسکیمویی است که به صورت اتاقک هایی با سقف های گنبدی شکل ساخته می شوند.

این کلبه ی اسکیمویی در زرمات ( Zermatt ) سوئیس ( Switzerland ) با 10.5 متر ارتفاع و 12.9 متر مساحت توانست نام خود را در گینس جاودان کند، سازنده ی این کلبه شرکت ( Iglu Dorf ) که سازنده ی هتل های یخی و برفی در اروپا است، می باشد.

یک سخن گوی ( Iglu Dorf ) در این رابطه می گوید:

ما دوست داشتیم که با ساخت این کلبه به جهانیان ثابت کنیم که می توانیم بزرگ ترین خانه های اسکیمویی را بسازیم.

جالب است بدانید این کلبه ی غول پیکر تنها طی سه هفته و با کمک 18 نفر تکمیل شده است، در این سازه از 1400 بلوک یخی استفاده کرده اند.

سازندگان و هنرمندان حرفه ای و ماهر کلبه پس از تکمیل آن شروع به تزیین فضای داخلیش کردند تا گردشگران و علاقمندان بتوانند از این خانه ی اسکیمویی بیشتر لذت ببرند.

رکورد قبلی را کلبه ای اسکیمویی به ارتفاع 8.1 متر داشت که توسط تیمی تلویزیونی به نام گالیله در اتریش از آن خود کرده بودند، این رکورد در سال 2011 میلادی به ثبت رسیده بود.

یکی از نکات جالب توجه در رابطه با کلبه های اسکیموها این است که این خانه ها تا حدود زیادی عایق سرما هستند و دمای درون این کلبه ها از منفی 7 درجه ی سانتیگراد تا مثبت 16 درجه ی سانتیگراد متغیر می باشد. در گذشته اسکیموها از برف هایی استفاده می کردند که مدت زیادی در مقابل باد قرار گرفته باشد تا آسان تر بتوانند آن را قطعه قطعه کنند و در ساخت خانه هایشان بکار ببرند.

شرکت ( Iglu Dorf ) سال ها است که در زمینه ی ساخت هتل های برفی و یخی فعالیت می کند برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با فعالیت و آثار این شرکت می توانید از وبسایتشان از طریق این لینک دیدن نمایید.

جدول گینس

رکورد دار Iglu Dorf
مکان سوئیس
زمان ثبت رکورد 2016 میلادی
بزرگ ترین خانه اسکیمویی دنیا
بزرگ ترین خانه اسکیمویی دنیا

با #رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....