رونمایی از « خلیج فارس » در ایسنا

به مناسبت روز جهانی گردشگری، کتاب  عکس‌های زیر آب از خلیج فارس با نام «خلیج فارس» با حضور مولف کتاب، رامین اردستانی، در ایسنا رونمایی و به 175 غواص شهید تقدیم شد.
به نقل از ایسنا، در تاریخ 6 مهر 1395، مولف کتاب «خلیج فارس» ، رامین اردستانی که یک عکاس و غواص است، با حضور در خبرگزاری ایسنا، از آخرین مجموعه عکس‌هایش در قالب کتابی که به تصاویر موجودات دریایی در زیر آب‌های خلیج‌ فارس اختصاص دارد، رونمایی کرد.

 او در صحبت هایش در این مراسم در مورد کتاب گفت :

به‌واسطه زندگی در کشور ژاپن همیشه دیده بودم که آن‌ها یاد کشته‌شدگان جنگ‌شان را چگونه تا امروز زنده نگه‌ داشته‌ و فراموش‌شان نکرده‌اند. به همین خاطر دوست داشتم من هم این کتاب را که بدون هیچ‌گونه حمایت دولتی در مدت حدود دو سال در زیر آب عکاسی کرده‌ام، به ۱۷۵ غواص شهید در عملیات کربلای ۵ تقدیم کنم تا به نوعی یاد آن‌ها را زنده نگه داشته باشم.

در این مراسم، علاوه بر اردستانی، افراد دیگری همچون ساعد نیک‌ذات - عکاس و فیلمبردار -، محمدرضا میری - باستان‌شناس و ایران‌شناس - و داوود وکیل‌زاده - عکاس و ناشر این کتاب - حضور داشتند و از منظر تخصص خودشان در مورد کتاب صحبت کردند؛ صحبت هایی که شرح آن ها قرار است به زودی منتشر شود.

این کتاب را انتشارات  وکیل‌زاده در یک هزار نسخه به چاپ رسانده است. در این کتاب 170 تصویر با زیرنویس های فارسی و انگلیسی چاپ شدند.

اردستانی در این کتاب  زندگی جانوران و گیاهان دریایی، مردم حاشیه خلیج‌ فارس هنگام کار در دریا وتصاویری هوایی از جزیره را به تصویر کشیده است.

آن طور که اردستانی می گوید، کتاب عکس‌های تخصصی دیگری از خلیج فارس در آینده به چاپ می‌رسد.

رونمایی از «خلیج فارس» در ایسنا
رونمایی از «خلیج فارس» در ایسنا
رونمایی از «خلیج فارس» در ایسنا

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....