طولانی ترین سفر با ماشین آتش نشانی

در این مطلب نگاهی داریم به سفری عجیب و غیر عادی؛ طولانی ترین سفری که با ماشین آتش نشانی انجام شده است.

مسافرت با ماشین آتش نشانی، در میان دنیای گوناگون اتومبیل های رنگارنگ عده ای برای جاودانه کردن نام خود در فهرست رکورد های گینس تصمیم به سفر با ماشین آتش فشانی را گرفتند.

یک تیم 25 نفره ی ماجراجو به رهبری استیو مور ( Steve Moore ) از شهر گرینویچ در جنوب شرقی لندن سفرشان را شروع کردند و پس از طی 30000 مایل ( معادل 48280.2 ) و سفر به دور دنیا باری دیگر به گرینویچ بازگشتند، اما آن ها علاوه بر انگیزه ی ثبت نامشان در کتاب رکودهای جهانی گینس انگیزه ی مهم تری نیز داشتند، این تیم خلاق در سفرهایشان برای پشتیبانی از بیماران سرطانی بنیاد مک میلان پول جمع می کردند.

ماشین آتشنشانی که آن ها در سفرشان از آن استفاده کردند یک بنز ( Mercedes 1124 AF ) بود که موسسه ی آتش نشانی دورست ( Dorset ) به آن ها داده بود، ایده ی سفر به دور دنیا با ماشین آتش نشانی برای اولین بار به ذهن استیو مور رسید، او پدرش گارث مور که یک آتش نشان بود را به دلیل سرطان ریه از دست داد، در گذشت پدر او در سن 63 سالگی فشار روانی سختی بر استیو وارد کرد و او تصمیم به انجام این سفر گرفت.

استیو مور می گوید:

می خواستیم کاری برای ادای احترام به پدرم و همچنین بیماران سرطانی و موسسات خیریه انجام داده باشیم، ما از روسیه، مغولستان و قزاقستان عبور کردیم و فصل بارانی در تایلند و لائوس را دیدیم و با تابستان استرالیا و برف آمریکا مواجه شدیم که تجربه ی شگفت انگیزی بود.

وی افزود:

حسن نیت و رفتار خوب مردم در سراسر دنیا به ما انرژی داد و بدون آن ها نمی توانستیم سفرمان را به اتمام برسانیم، مسافرت تجربه ی بسیار خوبی است که متاسفانه من قسمت زیادی از عمرم را بدون انجام آن سپری کردم.

این تیم 25 نفره در پایان سفرشان موفق شدند برای سه موسسه ی خیریه مک میلان، بنیاد سرطان ریه و بنیاد خیریه آتش نشانان پول جمع کنند و آن را مستقیما به این موسسات پرداخت کردند.

جدول اطلاعات گینس

رکورد دار استیو مور
در چه مکانی شروع و پایان گرینویچ
زمان ثبت رکورد ژانویه 2010
سفر با ماشین آتش نشانی

با #رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....