طولانی ترین قطار مسافربری دنیا | گینس های گردشگری

در این قسمت با قطاری که به عنوان طولانی ترین قطار مسافر بری در دنیا مشهور شده و نامش در فهرست گینس به ثبت رسیده است آشنا می شویم.

طولانی ترین قطار مسافر بری دنیا توسط شرکت راه آهن ملی بلژیک با نام اختصاری ( NMBS ) ساخته شده است، طول این قطار را 1732.9 متر اندازه گیری کرده اند، این قطار الکتریکی می باشد و در اولین سفرش 62.5 کیلومتر را طی کرد که مابین شهر گنت ( Ghent ) تا شهر اوستند Ostend ) بلژیک بود.

قطار طولانی بلژیک توانست در بیست و هفتم آوریل سال 1991 میلادی نامش را در گینس جاودان کند.

وزن این قطار 2,786 تن می باشد و قادر است با سرعت متوسط ( سریع السیر نیست ) مسافران را به مقصد برساند، میانگین سرعت این قطار 52.8 کیلومتر در ساعت برآورد شده است، میزان سرعت قطار زمانی اندازه گیری شد که 216 نفر مسافر در قطار بودند، شرکت های راه آهن دیگر در سراسر دنیا در تلاش برای شکستن این رکورد هستند و تا به حال هم موفق به ثبت چندین رکورد دیگر در همین زمینه شده اند که به مرور با تمامی آن ها آشنا خواهیم شد، رکوردهایی مانند طولانی ترین ریل قطار، طولانی ترین قطار باربری و ...

نکته ی جالب در رابطه با طولانی ترین قطار ساخته شده توسط بلژیک این است که، صاحبان این قطار هزینه ی یکی از سفرهای قطار را به انجمن خیریه بیماران سرطانی اهدا کردند و همین کار قطار را به یکی از خوش نام ترین وسایل نقلیه مسافر بری دنیا هم تبدیل کرد.

از وسایل نقلیه برای کسب رکوردهای گینس استفاده های زیادی می شود، پر سرعت ترین قطار، کوتاه ترین قطار، بیشترین مسافتی که یک قطار طی کرده است، کسی که بیشترین مسافرت را با قطار انجام داده است، پر سرعت ترین هواپیما، بزرگ ترین هواپیمای مسافربری، طولانی ترین سفر با تاکسی، حتی طولانی ترین سفر با ماشین آتش نشانی و هزاران رکورد این چنینی دیگر در کتاب گینس به ثبت رسیده است، که کارناوال شما را با تک تک آن ها آشنا خواهد کرد.

جدول گینس

رکورد دار شرکت راه آهن بلژیک
مکان GHENT در بلژیک
زمان ثبت رکورد 1991 میلادی
طولانی ترین قطار مسافربری دنیا

با #رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه ها : 1
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....