طولانی ترین جاده در جهان | گینس های گردشگری

در این قسمت نگاهی خواهیم داشت به طولانی ترین جاده در جهان که در قاره ی آمریکا واقع شده است.

بزرگراه Pan-American در قاره آمریکا طولانی ترین جاده ای است که تا به حال ساخته شده است. این مسیر تمامی مقاصد از شمال قاره تا جنوب را به یکدیگر متصل می کند و این از ویژگی های آن به حساب می آید. در طول مسیر تنها 100 کیلومتر توسط این جاده پوشش داده نمی شود آن هم به دلیل این که این بخش از جنگل و زمین های باتلاقی تشکیل شده است . به این منطقه Darien Gap گفته می شود.

طول این جاده و مسیرهای فرعی آن برابر با 30,000 کیلومتر می باشد و مطمئنا سفر در این مسیر بسیار لذت بخش و جالب خواهد بود.

تصور کنید جاده ای تمام قاره ی آمریکا، از شمالی ترین تا جنوبی ترین مناطق را در بر گرفته باشد. این جاده از مسیرهای مختلفی مانند جنگل ها، بیایان ها، دره ها و ... عبور می کند و سفر کردن در مسیر جاده تجربه ای متفاوت و خاص خواهد بود.

از سال 1889 میلادی قرار بود تا چنین جاده ای ساخته شود تا بتوان قاره ی آمریکا را سفر کرد. برای اولین بار در سال 1923 میلادی بود که طرح ساخت جاده بصورت جدی مورد بحث قرار گرفت و در نهایت در سال 1950 این جاده به بهره وری رسید.

شاید ساخت چنین مسیری برای مردمان قاره ی آمریکا یک رویا بوده است ولی بعد از تحقق آن شاهد تاثیرات مفیدی هستیم. بطور مثال روستاها و شهرهایی که در مسیر این بزرگراه قرار گرفته اند رشد کرده اند؛ دلیل آن هم حضور مسافرانی می باشد که از این جاده استفاده می کنند.

 

جدول اطلاعات گینس

 رکورد دار

بزرگراه Pan-American

 در چه مکانی

قاره ی آمریکا

 زمان ثبت رکورد گینس

 سال 1950 میلادی

طولانی ترین جاده
طولانی ترین جاده

با #رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....