متیو فلیندرز | ناوبر و مکتشف انگلیسی

این بار در مشاهیر گردشگری با متیو فلیندرز، ناوبر و مکتشف انگلیسی آشنا خواهیم شد. 

دلیل شهرت

اصلی ترین علت شهرت متیو سفرهای دریایی وی بود. او برای نخستین بار با دور زدن دور استرالیا متوجه شد که این منطقه یک قاره می باشد.

او در سال 1798 میلادی نیز با کسب درجه ستوانی، فرمانده کشتی ای به نام نورفورلک گردید.

متیو پس از آگاهی از قاره بودن استرالیا نام خود را بر هیچ مکانی از این بخش از کره زمین نگذاشت. اما پس از فوت متیو به افتخارش مکان های متعددی در استرالیا به نام او نامگذاری شد و یادمان های بسیاری از این ناوبر انگلیسی ساخته شد. در ایالت استرالیای جنوبی پارکی ملی به نام اوست، دانشگاهی "فلیندرز " نام وی را یدک می کشد و خلیجی در استرالیای غربی فلیندرز رنجز نام دارد.

تولد

او در روز 16 مارچ سال 1774 میلادی چشم به جهان گشود.

زندگی 

 وی در خانواده ای تحصیل کرده به دنیا آمد و پدر او یک جراح بود. متیو از کودکی علاقه زیادی به داستان رابینسون کروزو داشت و به همین علت علاقه او به دریا شکل گرفت و در 15 سالگی نیز وارد نیروی دریایی سلطنتی شد. به این شکل سفرهای دریایی او به بخش های مختلف دنیا آغار شد.

3 سفر معروف او بین سال های 1791 الی 1810 میلادی به اقیانوس جنوبی بود که سفر آخر منجر به آگاهی او از قاره بودن استرالیا شد.

مرگ

متیو در روز 19 جولای سال 1814 میلادی در حالی که تنها یک روز از انتشار کتاب و اطلس جغرافیایی او نگذشته بود در سن 40 سالگی درگذشت. آرامگاه او اکنون در ایستگاه راه آهن یوستون که یکی از اصلی ترین راه آن های شهر لندن، قرار دارد.

متیو فلیندرز

مجسمه فلیندرز، کلیسای جامع سنت پل در ملبورن

متیو فلیندرز

یادبودی از فلیندرز در ایالت ویکتوریا

متیو فلیندرز

#مشاهیر گردشگری جهان را در کارناوال بشناسید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....