فعال ترین آتشفشان دنیا | گینس های گردشگری

در این بخش از گینس های گردشگری به معرفی ماونا لوا فعال ترین آتشفشان در جهان خواهیم پرداخت.

تعداد آتشفشان های معروف و فعال در دنیا زیاد هستند، برای مثال آتشفشان وزوو یا وزوویوس ( Vesuvius ) که معروف ترین آتشفشان فعال در کشور ایتالیاست، وزوو در صد سال اخیر فعالیت زیادی کرده و هم اکنون شهرت زیادی دارد و در بسیاری از کشورهای اروپایی به عنوان فعال ترین آتشفشان جهان شناخته می شود.

از جمله ی دیگر آتشفشان های فعال که به عنوان فعالترین آتشفشان دنیا شناخته می شود آتشفشان کراکاتوا ( Krakatoa ) در اندونزی است که در سال 1883 میلادی فعالیتش به کشته شدن 40,000 تن شد، این آتشفشان بیشتر در آسیا معروف است.

اما هیچ یک از این آتشفشان ها در فهرست رکوردهای گینس به عنوان فعال ترین آتشفشان در دنیا به ثبت نرسیده اند و در این فهرست منطقه ی آتشفشانی ( Kīlauea ) واقع در جزایر هاوایی ایالات متحده آمریکا عنوان فعال ترین را از آن خود کرده است، با مطالعات انجام شده آتشفشان ماونا لوا ( Mauna Loa ) که با عنوان بزرگترین آتشفشان جهان هم شناخته می شود عنوان فعال ترین آتشفشان جهان را از آن خود کرده است.

محیط قاعده ی مخروط این آتشفشان 600 کیلومتر و ارتفاعش از کف اقیانوس 10 کیلومتر می باشد، بر طبق مطالعات زمین شناسی این منطقه، ماونا لوا از یک میلیون سال پیش تا کنون فعال بوده است.

آخرین فوران آتشفشان ماونا لوا با شدت زیاد که گزارش شده است در سال 1983 میلادی بوده که گدازه های داغ آتشفشانی شروع به سرازیر شدن از سمت شرقی دهانه ی ماونا لوا کردند از آن پس هم گاز های مضر و خاکستر از دهانه ی این آتشفشان خارج می شوند.

اگر به مطالعه در رابطه با آتشفشان ها علاقمند هستید کارناوال چندی پیش به آتشفشان آرتا آله در اتیوپی که امکان سفر گردشگران تا دهانه ی آن وجود دارد سفر نموده و اطلاعات کاملی را برای شما عزیزان تهیه کرده است که می توانید از طریق این لینک به آن دسترسی داشته باشید، این آتشفشان هم یکی از آتشفشان های فعال و معروف در دنیا است.

جدول گینس

رکورد دار Kīlauea
مکان آیالات متحده آمریکا
زمان ثبت رکورد نامشخص
فعالترین آتشفشان دنیا
فعالترین آتشفشان دنیا

#گینس های گردشگری ایران و جهان را در کارناوال بخوانید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....