ثروتمندترین معبد هندو دنیا | گینس های گردشگری

در این بخش از گینس های گردشگری با معبد تیروپاتی که پربازدیدترین معبد هندو در جهان است آشنا می شویم.

پر بازدیدترین معبد هندو در جهان تیروپاتی ( TIRUPATI TEMPLE ) نام دارد که در ایالت آندِرا پرادِش ( Andhra Pradesh ) و شهر تیروپاتی هند قرار گرفته است.

معبد تیروپاتی ثروتمندترین معبد هندو در جهان هم است و روزانه 30000 تا 40000 نفر از این معبد دیدن می کنند و جالب این است که همین عدد در اولین روز آغاز سال نو به 75,000 نفر هم رسیده است.

بودجه ی سالانه ی این معبد حدود 57.02 میلیون دلار ( معادل 35.2 میلیون پوند ) می باشد،  معبد تیروپاتی آن قدر ثروتمند است که دولت هند سال گذشته ( 2015 میلادی ) از مسئولان معبد برای سرو سامان دادن به اقتصاد کشور کمک خواست، همانطور که شاید بدانید هند بیشترین میزان واردات فلز طلا را در دنیا دارد و به همین دلیل مقدار زیادی در این راستا هزینه می کند، دولت هند از معبد تیروپاتی میزان زیادی طلا قرض گرفت تا کمتر طلا وارد کند و بتواند وضعیت اقتصادی کشور را کمی بهبود بخشد؛ گفته می شود که هند سالانه 800 تن طلا به کشورش وارد می کند و مردمانش بیشترین مصرف طلا در جهان را دارند همچنین 20 هزار تن طلا در این کشور وجود دارد که وارد چرخه ی اقتصادی نشده اند و به عنوان شیئی زینتی استفاده می شوند، این میزان طلا ارزشی حدود 680 میلیارد دلار دارد.

معبد تیروپاتی مشهورترین معبد هندو در کشور هندوستان هم هست و از اماکنی است که پیشنهاد می شود در سفر به هند حتما باید دید، به مرور زمان و با هدیه دادن طلا توسط مردم عامه این معبد تا این اندازه سرمایه دار شده است.

اگر علاقمند به بازدید از ثروتمندترین، پر بازدیدترین و مشهورترین معبد هندو در دنیا می باشید کافی ایست به آدرس درج شده ی زیر مراجعه نمایید.

آدرس: آسیا، هندوستان،  ایالت آندِرا پرادِش، شهر تیروپاتی، تیرومالا، خیابان مادا.

.Address: S Mada St, Tirumala, Tirupati, Andhra Pradesh 517504, India

جدول گینس

رکورد دار معبد تیروپاتی
مکان کشور هندوستان
زمان ثبت رکورد نامشخص
پربازدیدترین معبد هندو دنیا
پربازدیدترین معبد هندو دنیا

#رکوردهای گینس ایران و جهان را در کارناوال بخوانید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....