باریک ترین خیابان دنیا | گینس های گردشگری

در این بخش از گینس های گردشگری تصمیم داریم باریک ترین خیابان دنیا را به شما عزیزان معرفی کنیم.

باریک ترین خیابان دنیا اشپرویرهوف اشتراسه ( Spreuerhofstraße ) نام دارد که در شهرستان روتلینگن ( Reutlingen ) کشور آلمان قرار گرفته است. عرض باریک ترین خیابان دنیا از 30 الی 50 سانتی متر متغییر می باشد و به عبارت دیگر یک فرد تقریبا چاق به سختی می تواند از آن عبور کند، علاوه بر عرض کم این خیابان  اشپرویرهوف اشتراسه طول زیادی هم ندارد و کل طولش تنها 3متر و 8سانتیمتر می باشد.

در سال 1726 میلادی در شهرستان روتلینگن که شهرستانی قدیمی است، یک آتش سوزی عظیم صورت گرفت و این خیابان و اطرافش کاملا در آتش سوخت و نابود شد و مجبور به مرمت و بازسازی آن شدند از آن پس این خیابان با نام خیابان 77 مشهور شد و امروزه با این نام شناخته می شود.

نام خیابان اشپرویرهوف اشتراسه Spreuerhofstraße یا همان خیابان 77 امروزی در فوریه ی سال 2006 میلادی در فهرست رکوردهای گینس به ثبت رسید، در گینس عرض این خیابان 31 سانتی متر ذکر شده است.

شاید با شناخت این خیابان این فکر به ذهنتان برسد که چرا نامش خیابان است و کوچه نیست، دلیل این اتفاق این است که در حقیقت خیابان 77 متعلق به شهرداری است و مالک شخصی ندارد و بارها شهرداری تصمیم داشته که نام خیابان را از رویش بردارد اما ساکنان شهرستان روتلینگن اصرار دارند که این مکان را خیابان بنامند و به ثبت نام این خیابان در گینس افتخار می کنند.

به دلیل عرض کم این خیابان و همچنین بافت قدیمی محله در زمان های بارش باران از پشت بام ساختمان ها به داخل این خیابان باریک آب می ریزد و پیشنهاد نمی شود که در هنگام بارندگی از آن عبور کنند.

صدها گردشگر از سراسر اروپا برای دیدن این خیابان باریک که عنوان باریک ترین خیابان دنیا را از آن خود کرده به آلمان می آیند که البته بسیاری از آن ها به داخل خیابان نمی روند زیرا عبور از این خیابان برای افراد باریک اندام و کسانی قد زیاد بلندی ندارند مناسب است و در غیر این صورت به سختی و دشواری فراوان می توانند از این خیابان عبور کنند.

جدول گینس

رکورد دار خیابان اشپرویرهوف اشتراسه 
مکان آلمان
زمان ثبت رکورد 2006 میلادی
باریک ترین خیابان دنیا
باریک ترین خیابان دنیا

#گینس های گردشگری ایران و جهان را در کارناوال بخوانید.

دیدگاه ها : 5
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....