نذر طبیعت | اتحاد در صفحات مجازی برای نجات حیات وحش

چندیست در فضای مجازی و اخبار صحبت هایی در باره ی نذر طبیعت به وجود آمده است. داستان از آن جایی آغاز می شود که  یک محیط‌ بان 35 ساله اهل قم در کنار فعالیت در فضای واقعی از ابزار فضای مجازی و صفحه اینستاگرامش به عنوان راهی برای حمایت از محیط زیست و حیات وحش استفاده می کند. "احمد بحری" با استفاده از هشتگ #نذر طبیعت به کمک حیات وحش آمده تا بتواند دین خود را به عنوان یک محیط بان بیشتر ادا کند!

این محیط بان جوان از مردم خواسته است که نذر هایشان را برای طبیعت ادا کنند.

احمد بحری در مصاحبه اش با روزنامه شهروند گفته است : 

در همین چند روز گذشته تعدادی از کاربران و دنبال‌کننده‌هایش در شبکه‌های اجتماعی در تماس با او برای ادای نذرهایشان در طبیعت ایران اعلام آمادگی کرده‌اند؛ نمونه‌اش یک کشاورز اصفهانی که تصمیم دارد تا سه‌ونیم تن علوفه دسترنج خود را برای تغذیه علفخواران پارک ملی و پناهگاه حیات وحش کلاه قاضی هدیه کند؛ اقدامی که قبل از او هم توسط یک کشاورز دوستدار محیط‌زیست در گلپایگان و با نذر ٧٠٠ کیلوگرم یونجه برای آهوان پناهگاه حیات وحش موته انجام شده بود.

این محیط بان جوان در ادامه صحبت هایش می گوید از اجرایی شدن این طرح بسیار خوشحال است و خودش فکرش را هم نمی‌کرده که روزی او از مردم برای "نذر طبیعت" درخواست کند و مردم پاسخ مثبت به این دعوت بدهند.

وی صحبت هایش را در باره ی ابداع این طرح اینگونه ادامه داد :

 قبل از این، از این دست کارهای متفرقه پیش می‌آمد اما من فکر کردم که این موضوع را منسجم‌تر کنم و اسمش را گذاشتم نذر طبیعت. در این طرح از کسانی که محیط‌زیست را دوست دارند و می‌خواهند در این زمینه کار کنند خواسته‌ام که علاوه بر جاهای دیگر که پول‌های‌شان را برای ادای نذرهای‌شان می‌دهند، به فکر محیط‌زیست هم برای نذرهایشان باشند. از روزی که فراخوان این طرح را دادم، چندین نفر برای نذرهای‌شان به من پیام داده‌اند. مثلا از چندین نفر پیام داشته‌ام که می‌خواهند به آبشخورها کمک کنند. یا یکی دیگر از کشاورزان که ساکن اصفهان است به من گفت فلان منطقه خشکسالی است. او را ارتباط دادم و به آهوها علوفه دادند. یا یک نفر دیگر برای حیات ‌وحش کلاه‌قاضی در اصفهان علوفه تهیه کرد و به آن‌جا فرستاد.

بحری ادامه می‌دهد:

تعدادی دیگر از مخاطبان من هم برای حیات وحش قم آبشخور ساخته‌اند. همین امروز هم دو نفر اعلام آمادگی کردند که برای تهیه علوفه و کمک به حیات‌ وحش، آنها را به مناطق مختلف معرفی کنم. من در این طرح با همکاران در استان‌های مختلف که مناطقی دارند که خشکسالی است و نیاز به آبشخور و علوفه دارند، صحبت می‌کنم و داوطلبانی را که می‌خواهند به حیوانات این مناطق کمک کنند به این مناطق راهنمایی می‌کنم.

این محیط بان جوان می گوید :

 بعد از فراخوان نذر طبیعت در اینستاگرام من، یک گروه بزرگ دوستدار محیط‌زیست از تهران اعلام آمادگی کرده‌اند که به صورت رایگان در استان قم نخستین کلینیک تخصصی حیات ‌وحش را احداث کنند: «این افراد که تعدادشان زیاد است، قرار است مبلغی را جمع‌آوری کنند و نخستین کلینیک تخصصی حیات وحش را با تخصص پرندگان شکاری به صورت خیریه راه‌اندازی کنند.

استقبال از چنین طرح هایی و هماهنگی و اتحاد مردم در صفحات مجازی برای انجام کار های مثبت قطعا نتایج فوق العاده ای را همانند این طرح به همراه خواهد داشت.

شما می توانید برای ادای نذر طبیعت با این شماره تماس گرفته "09354457446" و هماهنگی های لازم را انجام دهید. 

کمک های شما در ساخت آبشخور ها، توزیع علوفه، پخش دان برای حمایت از حیات وحش ایران که اکنون به دلیل خشک سالی در وضعیت خطر قرار دارد، هزینه خواهد شد.

ساکن هر استانی که باشید کمک های شما در مناطق حفاظت شده همان استان هزینه خواهد شد. البته اولیت با مناطقی است که دچار خشک سالی شده اند.

نذر طبیعت

#اخبار روزگردشگری را در کارناوال دنبال کنید .

دیدگاه ها : 1
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....