قدیمی ترین اتومبیل در جهان | گینس های گردشگری

در این قسمت نگاهی خواهیم داشت به قدیمی ترین اتومبیل در جهان که La Marquise نام دارد.

این اتومبیل که قدیمی ترین اتومبیل در حال حاضر جهان محسوب می شود دارای ویژگی های جالبی می باشد که در نظر ما بسیار ابتدایی هستند، مانند موتور آن که با بخار کار می کند و همچنین طراحی آن. این اتومبیل چهار چرخ و گنجایش چهار مسافر را نیز دارد. در سال 1884 میلادی توسط  De Dion Bouton et Trépardoux در کشور فرانسه طراحی و ساخته شد.

سه سال بعد این اتومبیل در اولین مسابقات اتومبیل سواری شرکت کرد. طول مسیر حدود 30.5 کیلومتر بوده و توانست با رسیدن به سرعت 42 کیلومتر بر ساعت برنده ی مسابقات شود.مسیر از شهر پاریس شروع می شد و در نوی - سور - سن ( محله ای اعیان نشین در حومه ی غربی مترو پلیس پاریس ) به پایان می رسید.

این اتومبیل در حراجی که در 19 اگوست سال 2007 برگزار شد به قیمت 3,520,000 دلار به Gooding & Co که در زمینه ی اتومبیل های کلاسیک فعالیت می کند فروخته شد و در حال حاضر هم در همین کمپانی نگهداری می شود.

سرعت این اتومبیل در حال حاضر می تواند به 61 کیلومتر در ساعت برسد.

سیر تحول در تغییرات داخلی و خارجی اتومبیل ها از همان ابتدا در جریان بوده و امروزه شاید زمانی که به آن ها نگاه می کنید تنها چرخ ها شما را به یاد اتومبیل های کلاسیک و قدیمی بیندازند زیرا همه چیز دچار تغییرات گسترده ای شده است. موزه هایی هستند که مختص اتومبیل ها می باشند و شما می توانید با بازدید از آن ها وارد دنیای گذشته ی این چهار چرخ ها شوید.

 

جدول اطلاعات گینس

 رکورد دار

LA MARQUISE

 در چه مکانی

فرانسه

 زمان ثبت رکورد گینس

19 آگوست سال 2007 

قدیمی ترین اتومبیل در جهان
قدیمی ترین اتومبیل در جهان
قدیمی ترین اتومبیل در جهان
قدیمی ترین اتومبیل در جهان
قدیمی ترین اتومبیل در جهان

با #رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....