پیرترین فاتح قله کلیمانجارو | گینس های گردشگری

در این قسمت نگاهی خواهیم داشت به فردی که در سن 84 سالگی قله ی کلیمانجارو را فتح و عنوان پیرترین فاتح قله کلیمانجارو  را از آن خود کرد. 

صعود به بلندترین قله های جهان از چالش برانگیزترین تلاش ها برای کسب برترین رکورد در گینس می باشد. بلندترین قله ی قاره ی آفریقا کلیمانجارو نام دارد که ارتفاعش ۵۸۹۵ متر است.

کلیمانجارو قله ی آتشفشانی خاموشی ایست که بر روی مرز کشور کنیا با تانزانیا قرار گرفته است. امروز در این بخش از معرفی گینس های گردشگری به معرفی مردی خواهیم پرداخت که با وجود 84 سال زندگی به بالاترین نقطه ی قله ی این کوه رسید و خواهیم دانست که  فتح این قله سن و سال نمی شناسد.

پیرترین کسی که قله ی کلیمانجارو را فتح کرد ریچارد بیرلی ( Richard Byerley ) از آمریکا است. او موفق شد رقیب 82 ساله اش جورج سالت ( George Solt ) را شکست دهد و نام خود را به عنوان پیرترین کوه نورد کلیمانجارو در گینس جاودان کند.

بیرلی دچار هیچ بیماری خاصی نیست و نسبت به هم سن و سالانش فردی فعال می باشد و پیش از ثبت این رکورد کوه ویتنی کالیفرنیا و کوه رینیر را هم فتح کرده بود، اما با این حال او می گوید زمانی که به قله رسید دستانش بسیار سرد و نزدیک به دمای انجماد بودند.

وی اسکی باز و دوچرخه سوار قهاری هم است. همسر بیرلی 30 سال پیش قله ی کلیمانجارو را فتح کرده بود و بیرلی در سن 84 سالگی تصمیم گرفت که تجربه ی همسرش را تکرار کند.

مسن ترین مرد صعود کننده به کلیمانجارو می گوید:

من چندین سال قبل قله های زیادی را فتح کردم، خب هنوز هم همان آدم هستم، توصیه ی من به افرادی پیری که دوست دارند کوه نوردی کنند این است که " فقط برو ".

جدول اطلاعات گینس

رکورد دار ریچارد بیرلی
مکان قله ی کلیمانجارو
زمان ثبت رکورد 2011 میلادی
پیرترین فاتح قله کلیمانجارو
پیرترین فاتح قله کلیمانجارو
پیرترین فاتح قله کلیمانجارو

با #رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....