قدیمی ترین موزه جهان | گینس های گردشگری

در این قسمت نگاهی خواهیم داشت به قدیمی ترین موزه جهان که در انگلستان واقع شده است.

موزه ی اشمولین ( Ashmolean Museum ) در کشور انگلستان را می توان به عنوان قدیمی ترین و اولین موزه در جهان دانست. این موزه در 24 می سال 1683 در شهر اکسفورد انگلستان افتتاح شد و تا به امروز به کار خود ادامه می دهد. این مکان را در اصل می توان موزه هنر دانشگاه آکسفورد دانست. ساختمان موزه در سال های 1678 – 1683 متعلق به Elias Ashmole بوده و در سال 1677 به دانشگاه اکسفورد داده شد.

از این مکان نیز می توان به عنوان قدیمی ترین موزه ی دانشگاهی نیز یاد کرد که در آن می توان مجموعه های ارزشمند از نقاشی ها و مجسمه هایی باستانی از دوران یونان باستان و همینطور سکه های رومی را یافت.

در طول تاریخ تغییرات زیادی در داخل و خارج این موزه ایجاد شده تا جایی که امروزه در داخل آن رستوران و فروشگاه ساخته شده است. موزه ها در تمامی کشورها از اهمیت بالایی برخوردار می باشند و به همین دلیل می توان گفت که موزه محل نگهداری گنجینه های یک ملت از عمق تاریخ آن ها تا به امروز است.

جالب است که بدانید اشیای موجود در این موزه بیشتر توسط خود Elias Ashmole جمع آوری شده و می توان به عنوان یک کلکسیون به آن ها نگاه کرد.

هر سال در این موزه رویدادهای هنری زیادی از جمله نمایشگاه های نقاشی و عکاسی و ... برگزار می شود و علاقه مندان زیادی را به خود جذب می کند. این موزه نزد مردم انگلستان محبوب است و بازدیدکنندگان از سراسر کشور برای دیدن اشیای داخل آن به شهر آکسفورد سفر می کنند.

در این مطلب نگاهی اجمالی به این موزه داشتیم و به زودی در کارناوال مطلبی کامل تر را می توانید مطالعه کنید.

 

جدول اطلاعات گینس

 رکورد دار

موزه ی اشمولین  ( Ashmolean Museum )

 در چه مکانی

انگلستان، آکسفورد

 زمان ثبت رکورد گینس

24 می سال 1683 

قدیمی ترین موزه در جهان
قدیمی ترین موزه در جهان
قدیمی ترین موزه در جهان

با #رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....