قدیمی ترین اقیانوس جهان | گینس های گردشگری

در این قسمت نگاهی خواهیم داشت به اقیانوس آرام که به عنوان قدیمی ترین اقیانوس شناخته شده است.

اقیانوس های سطح زمین به دلیل حرکات پوسته زمین دائما در حال تغییر در اندازه و عمق و حتی شکل هستند. اقیانوس آرام تنها اقیانوسی می باشد که با عمری برابر با 200 میلیون سال دچار تغییرات بسیار اندک و ناچیزی شده است. این اقیانوس در سال تنها چند سانتی متر اندازه اش دچار تغییر می شود و گسترش می یابد. این اقیانوس را نیز می توان به عنوان بزرگترین سطح آبی جهان با وسعتی برابر با ۱۶۵٬۷۲۱٬۰۰۰ کیلومتر مربع دانست. 

اقیانوس آرام از سمت شرق به قاره ی آمریکا، جنوب به قطب جنوب، شمال به دریای برینگ و از غرب به آسیا و اقیانوسیه متصل شده است و در کل به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده است.

در طول تاریخ دریانوردان زیادی از روی این اقیانوس عبور کرده اند و به سوی مقصد خود رفته اند. به دلیل وسعت زیاد آن طوفان های بزرگی نیز در آن شکل می گیرد که از دیرباز کابوسی بوده برای دریانوردان. امروزه نیز بسیاری از کشتی های تجاری و مسافربری از روی این اقیانوس عبور می کنند ولی دیگر همه چیز مثل سابق نیست و طوفان ها دیگر نمی توانند جان انسان ها را مانند گذشته بگیرند.

کشتی هایی که امروزه بر روی این اقیانوس حرکت می کنند باید دارای ویژگی های خاص زیادی در طراحی باشند تا بتوانند به راحتی به مقصد برسند. البته موتورهای قدرتمندی نیز باید درون این کشتی ها تعبیه شود.

 

جدول اطلاعات گینس

 رکورد دار

اقیانوس آرام

 در چه مکانی

زمین

 زمان ثبت رکورد گینس

از 200 میلیون سال پیش تاکنون وجود داشته است

21002120
اقیانوس اطلس
قدیمی ترین اقیانوس جهان
قیانوس اطلس

با #رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....