پدرو آلوارز کابرال | ملوان و کاشف پرتغالی

این بار در مشاهیر گردشگری با پدرو آلوارز کابرال، ملوان و کاشف پرتغالی آشنا خواهیم شد. 

دلیل شهرت

بسیاری پدرو آلوارز کابرال را نخستین اروپاییِ کاشف کشور برزیل در آمریکای جنوبی می دانند. به همین دلیل جزو گردشگران تاریخی و مشهور جهان محسوب می گردد.

هنوز بر سر اینکه برزیل به صورت اتفاقی توسط پدرو کشف شده است یا خیر، بحث و جدل وجود دارد زیرا وی در راه کشور هندوستان بود که به سرزمین برزیل می رسد اما برخی نیز معتقدند که وی با علم به اینکه خشکی و سرزمینی در مناطق مد نظرش وجود دارد به این منطقه سفر کرده است. شاید خیلی نوع دست یابی وی به برزیل مهم نباشد آنچه که اهمیت دارد ثبت وی به عنوان یک مکتشف در تاریخ جهان می باشد.

تولد

وی در شهر بلمونت پرتغال در سال 1467 ( یا 1468) میلادی متولد شده است.

زندگی 

 

پدرو در یک خانواده بزرگ و مشهور به دنیا آمد. به طوری که خانواده آن ها دارای نشان خاصی برای خود بودند. اون در سنین 12 تا 14 سالگی وارد دربار شد و آموزش های نظامی و کار با شمشیر را در دربار آموخت. از وی به عنوان شخصی قوی، سخاوتمند و محتاط در تاریخ پرتغال یاد می شود.

 پادشاه قصد داشت قدرت پرتغال را به مسلمانان نشان داده و پایه های قدرت کشورش در هند را مستحکم کند به همین دلیل چند کشتی جنگی و تجاری را در اختیار پدرو قرار داد. 

در سال 1500 میلادی به دستور پادشاه سفر دریایی آن ها آغاز شد. نقشه راه توسط یکی از فرماندهان پیر کشتی معین می شد، کشتی ها پیش از آن که طبق مسیر اصلی دماغه امیدنیک را دور بزنند، مسیر جنوب غرب را پیش گرفتند و به سرزمینی جدید دست یافتند که برزیل امروزی بود.

مرگ

در نهایت این ملوان و مکتشف پرتغالی در سال 1520 میلادی در شهر سانتاری پرتغال درگذشت.

پدرو آلوارز کابرال

نقشه سفر پدرو آلوارز کابرال

پدرو آلوارز کابرال

نقاشی سفرهای پدرو آلوارز کابرال

پدرو آلوارز کابرال

آرامگاه وی

پدرو آلوارز کابرال

نشان خاندان کابرال

پدرو آلوارز کابرال

#مشاهیر گردشگری جهان را در کارناوال بشناسید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....