اولین فاتح کشورهای عضو سازمان ملل | گینس های گردشگری

در اینجا نگاهی داریم به اولین کسی که به تمامی کشورهای عضو سازمان ملل متحد و قطب جنوب سفر کرد.

یلی لیو ( Yili Liu ) اهل آمریکا ( متولد شده در چین ) که به عنوان استاد در دانشگاه میشیگان مشغول به کار است برای ثبت رکورد در گینس از همه ی کشورهای عضو سازمان ملل متحد و قطب جنوب بازدید کرد.

همان طور که می دانید 194 کشور عضو این سازمان هستند پس رکورد لیو کار بسیار سختی بود، او برای منحصر به فرد کردن رکوردش به قطب جنوب هم سفر کرد.

یلی لیو، رکورد دار سریع ترین بازدید از 194 کشور عضو سازمان ملل هم هست، وی توانسته در 3 سال و سه ماه و 6 روز به همه ی این کشورها سفر کند، سفر وی از سال 2007 تا 2011 میلادی طول کشید و او پس از سر زدن به تمامی این کشورها در سال 2011 میلادی عازم قطب جنوب شد، او حتی از سودان هم که تازه وارد لیست کشورهای عضو سازمان ملل شده بود دیدار کرد تا رکوردش را به 195 کشور ارتقا دهد.

لیو در تمامی سفرهایش از وسایل نقلیه ی عمومی استفاده کرد و هزینه ی سفرش را با صرفه جویی زیاد از پس اندازهایش پرداخت. او به تمامی کشورها به صورت قانونی وارد شد و حد اقل یک شب اقامت داشت. او از مکان های دیدنی این کشورها که شهرت بین المللی دارند بازدید کرد، همچنین وی تلاش کرد در هر سرزمین به یک دانشگاه که به او اجازه ی ورود می دادند برود و محل تحصیل مردمان آنجا را از نزدیک ببینید.

وی در سفرهایش بسیار مشتاق و پر شور بود و به عنوان معلم، پژوهشگر، جهان گرد، پزشک و روان شناس با ثبت اسمش در لیست گینس نامش را همیشگی کرد.

او درباره ی سفرهایش می گوید:

سفر به کشورهای گوناگون در توانمند سازی و غنی سازی فعالیت هایم در آموزش، پژوهش، خدمات، تعامل حرفه ای و حتی روابط روزمره ام نقش بسزایی داشت.

جدول رکورهای گینس

رکورد دار Yili Liu
مکان آمریکا
زمان ثبت رکورد 2011 میلادی
اولین فاتح کشورهای عضو سازمان ملل
اولین فاتح کشورهای عضو سازمان ملل

با #رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....