کارناوالِ جدید رو دیدی؟
ببینم arrow_back

استان اردبیل | راهنمای سفر و گردشگری

امروز : ?

دمای کنونی : ?

بیشینه دما : ?

کمیـنه دما : ?

?

?

?

?

اطلاعات عمومی
زبان : ترکی آذربایجانی
کشور : ایران
آب و هوا : متنوع
واحد پول : ریال
جمعیت : 1.270.420
مساحت : 17953 کیلومتر مربع
میانگین دمای سالانه : 7.9 تا 15.2 درجه سانتی گراد
میانگین بارش سالانه : 250 تا 600 میلی متر
دین و مذهب : شیعه
وسایل نقیله عمومی : خوب
تعداد شهرستان : 10
دیدنی های طبیعی : خوب
اماکن تاریخی : متوسط

اردبیل، نام استانی در شمال غربی ایران است که 17953 کیلومتر مربع (طبق آخرین گزارش مرکز آمار ایران) وسعت دارد و جمعیتی برابر 1270420 نفر (طبق نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵) را در خود جای داده است. مرکز این استان شهر اردبیل می باشد و  به طور کلی ۱۰ شهرستان شامل اردبیل، بیله‌سوار، پارس‌آباد، خلخال، سرعین، کوثر، گرمی، مشگین‌شهر، نمین و نیر را شامل می شود.

استان اردبیل یکی از استان‌های شمال غربی ایران محسوب می‌شود. این استان از شمال به جمهوری آذربایجان، از سمت غرب به استان آذربایجان شرقی، از سمت شرق به استان گیلان کوه‌های تالش و از سمت جنوب به استان زنجان محدود شده‌است.

 از میان جاذبه های گردشگری استان اردبیل می توان به مجموعه خانقاه و بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی اشاره نمود که نامش در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و افتخاری برای ایران محسوب می شود. علاوه بر این می توان از دیگر جاذبه های استان همچون  مقبره شیخ حیدر، کلیسای مریم مقدس اردبیل، موزه مردم‌شناسی اردبیل، جمعه‌مسجد، سنگ‌نبشته ساسانی، کاروانسرای شاه عباسی و ... نیز نام برد که هر یک در گوشه ای از این دیار قرار گرفته اند.

مهم ترین جاذبه طبیعی استان اردبیل، چشمه های آب معدنی و آب گرم هستند که حدود 8 تای آنها در شهرستان سرعین قرار دارند. علاوه بر این، چشمه‌های آب معدنی شابیل و قوتورسویی نیز در لاهرود هستند و به غیر از آنها، ۱۲ چشمه آب معدنی دیگر نیز در شهرهای دیگر استان از جمله کیوی، نیر و مشگین‌شهر واقع شده اند. دیگر جاذبه های طبیعی استان نیز عبارتند از : کوهستان سبلان، دریاچه شورابیل، جنگل فندقلو، دریاچه نئور و ... 

 در این صفحه گوشه ای ز جاذبه ها و زیبایی های اردبیل را می بینید که با همراهی شما به آنها سفر کرده و  اطلاعاتی را با شما به اشتراک گذاشته ایم اما هنوز هم جلوه های دیدنی بسیاری از چشم ما دور مانده اند و باید به مرور به صحبت درباره ی آنها نیز بپردازیم. اگر شما به دنبال جاذبه ای خاص هستید و آن را در این صفحه نمی یابید؛ دو راه پیش روی شماست:

با برقراری ارتباط با کارناوال، آن جاذبه را به ما معرفی کنید تا طی تنها چند روز تمامی اطلاعات آن در اختیار شما قرار گیرد: لینک ارتباط با کارناوال

و یا منتظر سفرهای آینده ی ما به استان اردبیل باشید تا تجربیاتمان را در اختیار شما قرار دهیم.

تمام جاذبه ها و دانستنی های این استان را به مرور زمان در بخش کارناوالِ اردبیل خواهید دید.

دریاچه نئور | بزرگترین دریاچه طبیعی اردبیل

جاده اسالم به خلخال | رویایی ترین جاده جنگلی ایران

مجتمع آبدرمانی قهوه سویی سرعین | آدرس و تصاویر

مجتمع آبدرمانی دره لر سویی سرعین | آدرس و تصاویر

جاده پونل به خلخال | آدرس و تصاویر

دریاچه سوها در نمین | آدرس و تصاویر

پل معلق مشگین شهر | طولانی ترین پل معلق خاورمیانه

مجموعه خانقاه و بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی | آدرس و تصاویر

دیدگاه ها