قشم در مسیر پیوستن به لیگ شهرهای تاریخی جهان

به نقل از ایرنا؛ فرزین حقدل، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت:

گام های اولیه برای پیوستن این جزیره به لیگ شهرهای تاریخی جهان (LHV) با هدف بهره گیری حداکثری از ظرفیت های گردشگری، برداشته شده است.

فرزین حقدل در مصاحبه ای که روز چهارشنبه، 31 شهریور با ایرنا داشته، در این باره گفت :

برای تحقق این مهم نشست مشترکی با «شیگنوری شیباتا» دبیرکل لیگ شهرهای تاریخی جهان برگزار و آثار تاریخی قشم در دوره های ساسانیان، هخامنشیان، اشکانیان، پیش و پس از اسلام معرفی شد.

او خاطرنشان کرد:

لیگ شهرهای تاریخی جهان در سال 1994 با هدف معرفی شهرهای تاریخی کشورهای مختلف، تعمیق همکاری های بین المللی و ارتقای سطح تبادل تجربه ها در مدیریت شهرهای تاریخی تاسیس شده است.

حقدل اضافه کرد :

گور دخمه های دوره ساسانیان، گورستان های دوره اشکانی، آثار انسان های اولیه «نئاندرتال ها» و «نئونئاندرتال ها» در بام قشم و آثار فراوان تاریخی پس از اسلام، قشم را مستعد پیوستن به لیگ شهرهای تاریخی جهان می کند.

حقدل صحبت هایش را در حالی ادامه داد که کشف اشیایی از ابزارهای سنگی کوبشی و برنده ای همچون تبر، سرنیزه و چاقو در محوطه باستانی بام قشم اشاره داشت:

این ابزارها برای شکار و تکه تکه کردن گوشت استفاده شده و نتیجه آزمایش کربن و زمان سنجی آنها، قدمت این ابزارها را اثبات کرده است.

وی اضافه کرد:

تاکنون شهرهای اصفهان در سال 1996، یزد در سال 2014، شیراز در سال 2015 و کاشان در سال 2016 عضو این لیگ جهانی شده اند و قزوین در لیست عضویت قرار دارد.

حقدل اظهار کرد:

پیوستن قشم به این لیگ جهانی نقش مهمی در معرفی جاذبه های گردشگری جزیره به دیگر کشورهای عضو و توسعه و تقویت صنعت گردشگری منطقه ایفا می کند.

وی با بیان اینکه دبیرخانه دائمی این لیگ در شهرداری کیوتوی ژاپن واقع شده است و ریاست آن به عهده شهردار این شهر است، گفت:

هر سال یک کنفرانس با شرکت شهرداران و مسئولان تمامی شرهای عضو برگزار می شود که آخرین کنفرانس تابستان امسال در وین اتریش برگزار شد.

جزیره قشم یکی از قطب های گردشگری کشور محسوب می شود و به همین جهت نقش به سزایی در اقتصاد کشور ایفا می کند چرا که هر سال از مسافران داخلی و خارجی زیادی میزبانی می کند.

قشم درمسیر پیوستن به لیگ شهرهای تاریخی جهان
قشم درمسیر پیوستن به لیگ شهرهای تاریخی جهان

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....