رابرت فالکون اسکات | دومین مسافر قطب جنوب

این بار در مشاهیر گردشگری با رابرت فالکون اسکات انگلیسی سیاح ، مکتشف و افسر نیروی دریایی آشنا خواهیم شد. 

دلیل شهرت

رابرت به عنوان دومین نفری که به قطب جنوب سفر کرده، شناخته می شود و در انگلستان او را یک قهرمان ملی و یک فرد شجاع می دانستند. با اینکه با تحقیقات انجام شده معلوم شد که به دلیل سو مدیریت وی، سرانجام او و گروهش به مرگ ختم شد اما هنوز هم از او به عنوان یک مکتشف قهرمان یاد می شود.

تولد

رابرت روز ششم ژوئن 1868 میلادی در شهر بندری پلیموث انگلستان به دنیا آمد.

زندگی 

رابرت یک افسر نیروی دریایی بود در اوایل قرن بیستم انجمن جغرافیای سلطنتی تصمیم می گیرد هیئتی را برای تحقیقات علمی و اکتشفات برای به سوی قطب جنوب اعزام کند. رهبری این گروه اعزامی به رابرت فالکون اسکات سپرده شد. این ماموریت بین سال های 1901 تا 1904 به طول انجامید و این گروه تحقیقات مفیدی از آب هوا، شرایط اقلیمی به دست آورد و نقشه های مناطق نزدیک به قطب جنوب را ترسیم کردند.

چند سال بعد اسکات تصمیم می گیرد که برای تحقیقات بیشتر راهی قطب جنوب شود اما در اصل وی قصد داشت اولین مسافری باشد که پای در قطب جنوب می گذارد. او به همراه چند دانشمند و دکتر با کشتی به نام  "ترانوا "  در سال 1910 سفرش را آغاز کرد. آن ها هنگامی که استرالیا رسیدند متوجه شدند که فرد دیگری به نام " آموندسن" نیز قصد سفر به قطب جنوب را دارد.

گروه اسکات 17 ژانویه سال 1912 هنگامی که به قطب جنوب رسید یک چادر و پرچم متعلق به کشور نروژ را مشاهده کرد! رویای اسکات برباد رفته و او نخستین شخصی لقب نگرفت که به قطب جنوب رسیده بود!

گشت و گذار و اکتشافات او ادامه داشت و با اشتباهات او در مدیریت گروه دچار مشکلات بسیاری شدند که در نهایت به نابودی آن ها ختم گردید.

مرگ

رابرت و همراهنش که رویارویی با مرگ را در طوفان و کمبود امکانات تجربه می کردند، آخرین نوشته های او به تاریخ 29 مارس 1912 باز می گردد. 8 ماه بعد سه جسد همراه با دفتر خاطرات اسکات و عکس های این گروه در قطب جنوب یافت شد.

رابرت فالکون اسکات

رابرت فالکون اسکات به همراه گروهش

رابرت فالکون اسکات

#مشاهیر گردشگری جهان را در کارناوال بشناسید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....