سفر هفت هزار گردشگر خارجی به شوش

به نقل از ایرنا؛ آن طور که رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شوش، سعید دیناروند می گوید: در 6 ماه نخست سال 95 چیزی نزدیک به هفت هزار گردشگر از 42 کشور در سفر به شوش از آثار باستانی ، مذهبی و گردشگری این شهرستان دیدن کردند.

 

شوش را به دلیل داشتن آثار تاریخی و باستانی منحصر بفردش و 2 اثر جهانی چغازنبیل و محوطه باستانی شوش، بهشت گردشگران می نامند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوش، سعید دیناروند در مصاحبه ای که روز 4 شنبه، 7 مهرماه با خبرگزاری ایرانا داشت، در این باره گفت:

سفر گردشگران خارجی به شوش در نیمه نخست امسال با وجود گرمای هوا در منطقه نسبت به مدت زمان مشابه پارسال بیش از 12 درصد افزایش داشت.

او ادامه داد:

گردشگران خارجی بیشتر از کشورهای آلمان، ایتالیا ، انگلیس ، چین ، ژاپن و روسیه بودند.

دیناروند افزود:

با خنک شدن هوا، پیش بینی می شود شوش در نیمه دوم سال پذیرای تعدادی زیادی گردشگر از کشورهای مختلف جهان باشد.

وی اظهارکرد:

پارسال افزون بر 13 هزار گردشگر خارجی از 42 کشور در سفر به ایران از جاذبه ها و آثار تاریخی شوش در خوزستان دیدن کردند.

دیناروند صحبت هایش را اینگونه ادامه داد:

این گردشگران در سفر یک روزه خود به شوش از گنجینه های میراث فرهنگی، باغ موزه، آثار تاریخی، آپادانا، کاخ داریوش، شهر شاهی، شهر پانزدهم، قلعه شوش، معبد جهانی چغازنبیل و مقبره حضرت دانیال نبی (ع) دیدن کردند.

شوش که زمانی پایتخت حکومت ایلام و پایتخت زمستانی پادشاهی هخامنشی بوده از معروف ترین شهرهای دنیای کهن به حساب می آید.

یکی از نخستین اثر باستانی ایران، زیگورات چغازنبیل که در سال 1979 میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است، در  فاصله 40 کیلومتری جنوب شرقی شوش و 20 کیلومتری هفت تپه در شمال خوزستان قرار دارد.

از دیگر جاذبه های گردشگری شوش، می توان به قلعه شوش اشاره کرد که به قلعه فرانسوی ها نیز شهرت دارد. این شهر را در سال 1897 میلادی روی بلندترین نقطه شهر شوش با استفاده از آجرهای به دست آمده از حفاری شوش و تعدادی از آجرهای منقوش به خط میخی چغازنبیل به دست معماران دزفولی ساخته اند.

شهر شوش که در در 100 کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان قرار دارد، با عنوان هجدهمین اثر جمهوری اسلامی ایران تیر ماه سال 1394 به ثبت جهانی رسید.

سفر گردشگران خارجی به شوش
سفر گردشگران خارجی به شوش
سفر گردشگران خارجی به شوش
سفر گردشگران خارجی به شوش
سفر گردشگران خارجی به شوش
سفر گردشگران خارجی به شوش
سفر گردشگران خارجی به شوش

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....