کوچکترین کشور در جهان | گینس های گردشگری

در این قسمت نگاهی خواهیم داشت به کوچکترین کشور در جهان که در ایتالیا و درون شهر رم قرار گرفته است و واتیکان نام دارد.

واتیکان را می توان یک کشور و یا دولت شهر دانست که درون شهر رم،ایتالیا قرار گرفته است. این کشور کوچک محل اقامت پاپ، رهبر کاتولیک های جهان می باشد و همینطور مرکز کلیسای کاتولیک های جهان است. واتیکان مساحتی برابر با ۰٫۴۴ کیلومتر مربع و با داشتن 800 نفر سکنه لقب کوچکترین کشور جهان را به خود اختصاص داده و یکی از دلایل شهرتش در جهان نیز همین موضوع می باشد.

تاریخ تاسیس این کشور باز می گردد به تاریخ 11 فوریه ی سال 1929 که طبق معاهده ی لاترن قرار بر تاسیس این کشور شد. شخص اول واتیکان پاپ اعظم می باشد و اداره ی شهر و تمام تصمیمات اصلی توسط وی انجام می پذیرد.

این کشور بر روی تپه ای به همین نام در شمال غرب شهر رم قرار گرفته و اطرافش را دیواری ساخته اند و دلیل ساخته شدنش محاظت از پاپ بوده است. واتیکان دارای شرایط آب و هوایی مدیترانه‌ای می باشد و تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌هایی بارانی دارد. این کشور کاملا بصورت مستقل اداره می شود و نیروهای خدماتی مختص خودش را دارد. مانند نیروی پلیس، آتش نشانی، ایستگاه راه آهن و ...

جالب است که بدانید در واتیکان هیچ فرودگاهی وجود ندارد و تنها دارای یک باند فرود برای هلی کوپتر می باشد.

گردشگران زیادی جدا از ژیارت به واتیکان می آیند و دلیل آن این است که اماکن تاریخی زیادی در این کشور واقع شده که هر کدام می توانند برای گردشگران جذاب به نظر برسند. موزه های زیادی در واتیکان وجود دارد که آثاری ارزشمند را در خود جای داده اند.

این مطلب اشاره ای کوچک به واتیکان داشت و در آینده مطلبی کامل تر را در کارناوال خواهید خواند.

 

جدول اطلاعات گینس

 رکورد دار

واتیکان

 در چه مکانی

ایتالیا، رم

 زمان ثبت رکورد گینس

از 11 فوریه ی سال 1929 میلادی 

واتیکان
واتیکان
نقشه ی واتیکان

با #رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....