تهرانگردی شبانه در ایام ماه رمضان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران از برگزاری تور شبانه‌ی ویژه ماه مبارک رمضان در بافت تاریخی پایتخت خبر داد.

به گزارش ایسنا، رجبعلی خسروآبادی گفت: گشت‌های شبانه‌ی تهران در بافت تاریخی تهران قدیم در دو محور خیابان سی تیر و گذر امام زاده یحیی، هر هفته در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.

او با بیان این‌که ماه مبارک رمضان فرصتی است برای توسعه گردشگری شبانه در پایتخت، اظهار کرد: رمضان امسال گشت‌ها با رنگ بوی تاریخی و مذهبی برگزار می‌شود و در کنار معرفی جاذبه‌های تاریخی، آیین‌های خاص و جنبه‌های اسلامی و معنوی فرهنگ ماه مبارک رمضان روایت خواهد شد.

وی ادامه داد: در گشت‌های ماه رمضان طرح شهرداری منطقه 12 برای ارتقای زندگی در بافت تاریخی با رویکرد گردشگری و زیست مؤمنانه نیز اجرا خواهد شد.

خسروآبادی گفت: گشت‌های شبانه برای عکاسان، راهنمایان تور، دانشجویان، فعالان و علاقه‌مندان حوزه های مرتبط با حوزه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می‌شود.

به گفته‌ی او، شب‌های سوم، دهم، هفدهم و بیست و چهارم ماه مبارک گشت‌های شبانه تهران به همراه صرف افطاری در یکی از اماکن تاریخی اجرا خواهد شد.

وی اظهار کرد: با نزدیک شدن به فصل تابستان و گرم شدن هوا باید زمانبندی اجرای تورها را به ساعت پایانی روز و شب‌ها تغییر دهیم. این تفکر منطقی نیست اگر بخواهیم در اوج گرما و شلوغی و ترافیک محدوده بافت تاریخی، بازدید از جاذبه های تاریخی و فرهنگی پایتخت را به گردشگران تحمیل کنیم.

او معتقد است: خوشبختانه با معرفی ظرفیت‌های پایتخت در گردشگری شبانه و اجرای این گشت‌ها توانسته‌ایم تا حدودی فرهنگ گردش شبانه را برای شهروندان نهادینه کنیم. نهادینه شدن گردش شبانه موجب می‌شود بخش خصوصی نیز برای سرمایه‌گذاری در این حوزه رغبت بیشتری نشان دهد و پس از ورود بخش خصوصی قطعا نقش میراث فرهنگی، تسهیل‌کننده و نظارتی خواهد بود.

خسروآباد گفت: برنامه‌های ماه مبارک رمضان امسال با همکاری و مشارکت دفتر مدیریت امور گردشگری شهرداری منطقه 12 برگزار می‌شود و جزئیات و نحوه ثبت نام به زودی بر روی سایت میراث فرهنگی استان تهران به نشانی www.tehran.ichto.ir قرار می‌گیرد.

karnaval.ir گذر امامزاده یحی0

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....