پارک ملی الگتی

گرجستان، منطقه تتری تسقارو

مدت پیشنهادی بازدید

2 تا 8 ساعت

ساعت دسترسی

امروز چهارشنبه 24 ساعته

هزینه ورودی

رایگان

آشنایی با پارک ملی الگتی

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

پارک ملی الگتی در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

پارک ملی الگتی در 43 کیلومتری تفلیس قرار دارد. از سال 1965 میلادی تصمیم گرفتند که الگتی را به یکی از تفرجگاه های گرجستان تبدیل کنند و در نهایت در سال 2007 میلادی الگتی به طور رسمی به پارک ملی تبدیل شد. رودخانه ها و آبگیرهای متعددی در پارک ملی الگتی وجود دارند که زیبایی آن را دو چندان کرده اند. اگر به جمع آوری سنگ ها و یا تماشای آن ها علاقه مندید این پارک پر از سنگ های آذرین و رسوبی است که هر یک جذابیت خاص خودشان را دارند.

درخت های کهن و سر به فلک کشیده بسیاری هم در این پارک به چشم می خورند که از مهم ترین آن ها می توان به سرو، بلوط، صنوبر و کاج اشاره کرد. جالب است بدانید که 1664 گونه گیاهی در پارک ملی الگتی وجود دارند که 80 گونه آن ها را درختان، 74 عدد را بوته، بیش از 800 گونه را گیاهان دارویی و 43 گونه را گیاهان سمی تشکیل داده اند بقیه هم گیاهان سبز و تزیینی بومی گرجستان هستند. زیبایی های این پارک فقط به گیاه های فوق العاده زیبایش ختم نمی شود بلکه اینجا زیستگاه حیوانات گوناگونی هم هست. خرس، سیاهگوش، مار افعی، گرگ، خرگوش، گراز وحشی و سنجاب قرمز مشهورترین جانداران این پارک به شمار می روند. همچنین اگر به پرنده نگری علاقه مندید دوربین شکاری خود را فراموش نکنید زیرا اینجا پر است از انواع پرنده های کوچک و بزرگ و رنگارنگ.

پارک ملی الگتی به دلیل اکوسیستم خاصش مکان مناسبی برای انجام پژوهش های علمی است، همچنین اینجا مکان مناسبی برای تفریحات خانوادگی به شمار می رود و پیشنهاد می کنیم برای یک بار هم که شده از آن دیدن کنید. در آخر باید بدانید که اگر الگتی را برای تفریح انتخاب کردید اینجا زمستان های بسیار سرد و تابستان های بسیار گرمی دارد بنابراین مجهز بروید.

انتشار

29 فروردین 1397

به روز رسانی

01 اسفند 1398

نقد و بررسی کاربران

آیا بازدید از پارک ملی الگتی را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
سهولت در دسترسی?
نظافت و شرایط محیط زیستی?
امکانات اولیه?
حال و هوای خوش?

پارک ملی الگتی را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.