کارناوال - راهنمای سفر

مسجد جامع کاشان

استان اصفهان، شهر کاشان، خیابان بابا افضل، مسجد جامع کاشان

مدت پیشنهادی بازدید

15 دقیقه تا 1 ساعت

ساعت دسترسی

بازدید از مسجد به وقت نماز امکان پذیر است.

هزینه ورودی

رایگان

آشنایی با مسجد جامع کاشان

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیر

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

مسجد جامع کاشان در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

مسجد جامع کاشان، از قدیمی ترین و برجسته ترین آثار تاریخی شهر است که سنگ بنای آن قدمتی 800 ساله دارد. این بنا در ابتدا  آتشکده و عبادتگاه زرتشتیان بوده و با رواج دین اسلام به مسجد تبدیل شده است. از بخش های زیبا و مهم بنا می توان به مناره آجری و زاویه دار آن اشاره کرد که در جهت جنوب شرقی قرار دارد و پس از مناره های مسجد زواره و مسجد ساوه، قدیمی ترین مناره ایران به حساب می آید. کتبیه موجود بر مناره، با خط کوفی نوشته شده و تاریخ  ۴۶۶ ه.ق را نشان می دهد. طرح کاشی کاری شبستان تابستانی، که در زیر شبستان زمستانی قرار گرفته است، نیز از دیگر زیبایی های این مسجد به شمار می رود. این مسجد را می توان تنها بنای تاریخ دار عهد سلجوقی دانست که تا کنون برجای مانده است. نام این اثر از تاریخ ۳۰ خرداد ۱۳۱۵ با شماره ۲۵۲ در فهرست آثار ملی ایران قرار دارد.

انتشار

23 اسفند 1397

به روز رسانی

08 تیر 1399

نقد و بررسی کاربران

مسجد جامع کاشان را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست