موزه موزائیک استانبول

استانبول، منطقه فاتح، محله جانکورتاران، موزه موزائیک کاخ اعظم استانبول

مدت پیشنهادی بازدید

1 ساعت

ساعت دسترسی

امروز چهارشنبه 9:00 صبح تا 18:30

هزینه

59,000 تومان

شماره تماس

آشنایی با موزه موزائیک استانبول

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

موزه موزائیک استانبول در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

موزه موزائیک استانبول، یکی از جذاب ترین موزه های این شهر است که مجموعه ای از موزائیک های باستانی و خارق العاده رومی را به نمایش درآورده است. موزائیک های موجود در این موزه از دوره های مختلف بیزانس هستند و از بهترین نمونه های موزائیک دوره رومی به شمار می روند. این مجموعه موزائیک کاری ها، با موضوعات مختلفی چون طبیعت، زندگی روزمره و افسانه ها به تصویر کشیده شده اند و هیچ یک ارتباطی با مذهب ندارند. این موزه درست در بازار آراستا قرار دارد.

مهم ترین و بزرگ ترین کاخ بیزانسی که در شهر باستانی قسطنطنیه (استانبول امروزی) ساخته شد، کاخ اعظم بود که در قرن چهارم میلادی و در مرکز این شهر بنا شد. این کاخ باشکوه مجموعه قابل توجهی از چندین کاخ، کوشک، حیاط، کلیسا، حمام و دیگر بناها بود که بر دامنه تپه باستانی قسطنطنیه احداث شده بود. کاخ اعظم بین میدان هیپودروم تاریخی، کلیسای ایا صوفیه و دریای مرمره قرار داشت و امروزه نیز در محله سلطان احمد استانبول واقع شده و بنابراین با بازار آراستا و مسجد آبی فاصله چندانی ندارد. کاخ اعظم به دستور کنستانتین بزرگ در قرن چهارم میلادی ساخته شد و دو قرن بعد توسط ژوستینین یکم بازسازی شد و گسترش یافت. این بنا همچنین تا مدت های طولانی یعنی تا قرن ۱۲ میلادی مورد استفاده دیگر امپراتوران قرار گرفت. گفته می شود این کاخ وسعتی در حدود ۱۰۰,۰۰۰ متر مربع داشته است. در طی جنگ های صلیبی چهارم در سال های ۱۲۰۴-۱۲۶۱ بود که کاخ اعظم متروکه شد و خانواده سلطنتی به کاخ تکفور نقل مکان کردند. بعدها نیز این کاخ مورد بی رحمی روزگار قرار گرفت و در اثر زلزله نابود شد. نخستین اکتشافات باستان شناسی و تحقیقات درباره کاخ اعظم در ۱۹۳۰ آغاز شد و در نهایت بخشی از یکی از ساختمان هایش در سال ۱۹۵۳ باز شد و امروزه موزه بزرگ موزائیک در این ساختمان دایر شده است. 

انتشار

18 اسفند 1397

به روز رسانی

17 بهمن 1398

نقد و بررسی کاربران

آیا بازدید از موزه موزائیک استانبول را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
ارزش هزینه به لذت?
شرایط نگهداری آثار?
دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی?

موزه موزائیک استانبول را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.