باغ موشتایدی تفلیس

گرجستان، تفلیس، خیابان آقماشنبلی ۱۸۲، باغ موشتایدی

مدت پیشنهادی بازدید

1 تا 2 ساعت

ساعت دسترسی

امروز سه‌شنبه 11:00 ظهر تا 21:00

شماره تماس

هزینه ورودی

رایگان

آشنایی با باغ موشتایدی تفلیس

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

باغ موشتایدی تفلیس در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

یکی دیگر از محبوب ترین مکان ها در میان مردم شهر تفلیس برای پیاده روی و گذران اوقاتی چند در فضایی آرامش بخش، قطعا باغ موشتایدی است. جالب است بدانید که تاریخچه جالب آن به نوعی به ایران و فردی ایرانی به نام میرفتاح آقا بر می گردد. می گویند میرفتاح تبریزی، مجتهدی ایرانی بود که علیه کفار روس حکم جهاد صادر می کرد اما در طی جنگ های ایران و روس، ناگهان تغییر موضع داد و با ورود نیروهای روسی به تبریز، به استقبال آن ها رفت. این حرکت او باعث تبعید وی از تبریز شد. دولت روسیه و حکومت شوروی به منظور قدردانی، او را به تفلیس بردند و در قبال همکاری‌هایش مقادیر زیادی طلا و زمین به میرفتاح هدیه دادند. پس از او میرفتاح در همان زمین سکونت کرد و باغ زیبایی از رزها و درختان پدید آورد. به مرور زمان مردم باغ را موشتایدی خواندند، چرا که تلفظ مجتهدی برای آن ها دشوار بود. پس از چندی که میرفتاح به ایران بازگشت، مسئولان این باغ را در اختیار گرفتند و در نهایت در قرن نوزدهم آن را به باغ عمومی تبدیل کردند. 

جدا از امکانات معمولی که درون هر باغ و پارکی خواهید دید، یک رستوران، تئاتر روباز، ساندویچ فروشی و وسایل بازی در باغ موشتایدی به چشم می خورد. همچنین نخستین قطار کودک دنیا در این پارک افتتاح شده است و مکان مناسبی برای تفریح کودکان است.

انتشار

15 فروردین 1398

به روز رسانی

01 اسفند 1398

نقد و بررسی کاربران

آیا بازدید از باغ موشتایدی تفلیس را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
کیفیت وسایل بازی کودکان?
تفریح و خوشگذرانی?
کیفیت امکانات?
دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی?

باغ موشتایدی تفلیس را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.