موزه ملی قایق های سلطنتی بانکوک

بانکوک، کانال بانکوک نوی، جاده آرون آمارین

مدت پیشنهادی بازدید

1 تا 2 ساعت

ساعت دسترسی

امروز یکشنبه 09:00 صبح تا 17:00

شماره تماس

هزینه ورودی

100 بات تایلند(61,000تومان)

هزینه هزینه عکاسی

100 بات تایلند(61,000تومان)

هزینه هزینه ویدیو

200 بات تایلند(122,000تومان)

نکات ضروری

در ماه های نوامبر و اوایل دسامبر به دلیل آماده شدن برای مراسم قایق رانی سلطنتی، ممکن است تعدادی از قایق ها داخل موزه نباشند. ممکن است موزه در روزهایِ شب سال نو (31 دسامبر)، سال نو (اول ژانویه) و سانگکران (13 تا 15 آوریل) تعطیل باشد. پیش از رفتن به موزه حتما از باز بودن آن اطمینان حاصل کنید.

آشنایی با موزه ملی قایق های سلطنتی بانکوک

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

موزه ملی قایق های سلطنتی بانکوک در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

یکی از متفاوت ترین جاذبه هایی که در سفر به بانکوک می توانید از آن دیدن کنید، موزه قایق های سلطنتی این شهر است. در زمان های قدیم، رودخانه چائو پرایا و انشعابات آن، مهم ترین راه ارتباطی بین بخش های مختلف بانکوک بود و مردم به وسیله قایق، خود را به نقاط مختلف شهر می رساندند. حتی خانواده پادشاهی تایلند نیز از این مسیر استفاده می کردند و با قایق های سلطنتی خود به رفت و آمد در شهر می پرداختند. اما این تنها کاربرد این قایق ها نبود؛ مراسم ویژه سلطنتی نیز توسط صفوفی از این قایق های سلطنتی روی رودخانه برگزار می شد که امروزه هم ادامه دارد. برخی از این جشن های سلطنتی هنوز در ماه دسامبر برگزار و به همین مناسبت تعدادی از قایق ها به آب انداخته می شوند. اگر زمان سفرتان به بانکوک با زمان برگزاری این مراسم همزمان است می توانید این مراسم را از نزدیک تماشا کنید. یکی دیگر از جذابیت های بازدید از موزه قایق های سلطنتی بانکوک، راهنماهای آن است که به صورت تخصصی شما را با تاریخ، کاربرد، نحوه ساخت این قایق ها، اسم و معنای مجسمه های باشکوه هر کدام از آنها آشنا می کنند. 

نکات ضروری: در ماه های نوامبر و اوایل دسامبر به دلیل آماده شدن برای مراسم قایق رانی سلطنتی، ممکن است تعدادی از قایق ها داخل موزه نباشند. ممکن است موزه در روزهایِ شب سال نو (31 دسامبر)، سال نو (اول ژانویه) و سانگکران (13 تا 15 آوریل) تعطیل باشد. پیش از رفتن به موزه حتما از باز بودن آن اطمینان حاصل کنید.

انتشار

02 مهر 1398

به روز رسانی

02 مهر 1398

نقد و بررسی کاربران

آیا بازدید از موزه ملی قایق های سلطنتی بانکوک را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
کیفیت عملکرد راهنما?
شرایط نگهداری آثار?
دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی?
امکانات ویژه بازدید از موزه?

موزه ملی قایق های سلطنتی بانکوک را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.