کارناوال - راهنمای سفر

موزه ادبیات نظامی گنجوی آذربایجان

آذربایجان، باکو، خیابان استقلالیات

مدت پیشنهادی بازدید

1 ساعت و نیم تا 2 ساعت و نیم

ساعت دسترسی

امروز سه‌شنبه 11:00 ظهر تا 17:00

شماره تماس

هزینه

10 منات آذربایجان(129,000تومان)

آشنایی با موزه ادبیات نظامی گنجوی آذربایجان

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیر

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

موزه ادبیات نظامی گنجوی آذربایجان در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

موزه ملی ادبیات آذربایجان در سال 1939 در شهر باکو تاسیس شد و آن را به یاد شاعر پارسی زبان، نظامی گنجوی، نامگذاری کردند. این موزه در نواحی مرکزی شهر باکو و نزدیک به ورودی بافت تاریخی شهر و درست در کنار میدان مشهور فواره ها قرار دارد. امروزه موزه ادبیات نظامی گنجوی را یکی از ارزشمندترین مکان هایی می دانند که فرهنگ آذربایجان را به تصویر می کشد. جمع آوری اطلاعات مربوط به ادبیات و فرهنگ آذربایجان، و در نهایت به نمایش درآوردن شان، اصلی ترین هدف آن شمرده می شود. 

از شاخص ترین آثاری که در این موزه نگهداری می شود می توان به نسخه خطی اسکندرنامه نظامی اشاره کرد که به زبان فارسی ست و به سال 1413 تعلق دارد. دست نویس هایی از کتاب بنگ و باده، متعلق به محمد فضولی هم در این موزه نگهداری می شود که به سال 1569 باز می گردند. همچنین یک تندیس بسیار بزرگ در ورودی این موزه قرار دارد که حتما توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب می کند. 

انتشار

18 فروردین 1398

به روز رسانی

26 بهمن 1398

نقد و بررسی کاربران

موزه ادبیات نظامی گنجوی آذربایجان را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست