کارناوال - راهنمای سفر

موزه بانک سپه تهران

تهران، خیابان امام خمینی

4.3

از 5 امتیاز

میانگین نظرات 1 کاربر

مدت پیشنهادی بازدید

1 تا 2 ساعت

ساعت دسترسی

امروز جمعه تعطیل

شماره تماس

هزینه ورودی

رایگان

آشنایی با موزه بانک سپه تهران

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیر

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

موزه بانک سپه تهران در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

موزه سکه بانک‌ سپه از غنی‌ترین موزه‌های سکه خاورمیانه به شمار می‌رود. این موزه در سال 1342 توسط تیمسار آق اولی، مدیرعامل وقت بانک سپه تاسیس شد تا قدمی در جهت حفظ میراث فرهنگی کشور برداشته شود؛ البته شیرین ملکزاده بیانی هم نقش تاثیرگذاری در ایجاد این موزه داشت. وی به عنوان کارشناس سکه مسئول گردآوری مجموعه سکه ها در ادوار مختلف بود و چیدمان و رده‌بندی تمامی سکه‌های موزه با نظارت مستقیم او صورت می‌گرفت. در این موزه می‌توانید مجموعه نفیسی از دوره‌های مختلف تاریخ ایران را از گذشته‌های دور تا به امروز ببینید؛ دوره‌هایی همچون لیدی‌ها، هخامنشی، اشکانیان، ساسانیان، سامانیان، سلجوقیان و ... .

سکه‌های نادر و شاخص بسیاری را می‌توان در این موزه یافت و به همین دلیل موزه بانک سپه در زمره جامع‌ترین موزه‌ها قرار می‌گیرد. سکه‌های موجود در این موزه نه تنها وقایع اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را بیان می‌کنند بلکه نشان‌دهنده ظرافت هنری،‌ نمایش طرح لباس، تزئینات سلاطین و مراسم مذهبی نیز هستند. خوبست اشاره کنیم که این موزه 350 متر با ایستگاه متروی امام خمینی فاصله دارد.

انتشار

23 خرداد 1397

به روز رسانی

04 تیر 1399

نقد و بررسی کاربران

میانگین امتیاز کاربران

از مجموع 1 رای

4.3

آیا بازدید از موزه بانک سپه تهران را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
کیفیت عملکرد راهنما(معمولی) 3
تنوع آثار?
طراحی مسیر بازدید?
شرایط نگهداری آثار?

موزه بانک سپه تهران را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست