کلیسای سوتیتسخولی

گرجستان، شهر متسختا، ایستگاه راه آهن نارکواوی-متسختا

مدت پیشنهادی بازدید

30 دقیقه تا 1 ساعت

ساعت دسترسی

امروز شنبه 08:00 صبح تا 22:00

هزینه ورودی

رایگان

آشنایی با کلیسای سوتیتسخولی

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

کلیسای سوتیتسخولی در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

کلیسای سوتیتسخولی، یکی از جاذبه های معروف گرجستان است که در نزدیکی شهر تفلیس قرار گرفته است. قدمت این کلیسای وسیع و زیبا به قرن چهارم میلادی بر می گردد و اسم آن در لیست میراث جهانی یونسکو نیز قرار دارد. جالب است بدانید این کلیسا پس از کلیسای جامع تثلیث تفلیس، دومین کلیسای بزرگ کشور گرجستان است. همچنین از جمله ویژگی های منحصر به فرد کلیسای سوتیتسخولی، این است که ادعا می شود ردای حضرت مسیح در این کلیسا وجود دارد. در مجموع، قدمت، وسعت و وجود ردای حضرت مسیح، باعث شده تا کلیسای سوتیتسخولی به عنوان یکی از مهم ترین کلیساهای ارتدکس گرجستان شناخته شود.

اگر پا درون کلیسای سوتیتسخولی بگذارید، تکه هایی به جا مانده از نقاشی ها و تزئینات دیواری را خواهید دید که برای مدتی شما را به خود مشغول می کنند. معماری کلیسا به شکلی است که به هنگام بازدید، نور طبیعی به کمک شما می آید و حال خوش درون کلیسا را بیش از پیش می کند. 

همچنین آرامگاه تعدادی از پادشاهان گرجی در محوطه این کلیسا به چشم می خورد که از آن جمله مقبره ارکل دوم (Erekle II)، پادشاه قرن هجدهمی کارتلی-کاختی است. مقبره مهم دیگر، آرامگاه واختانگ گورگاسالی (Vakhtang Gorgasali) است که بر روی آن تصویر پادشاه با شمشیر در دستش دیده می شود.

انتشار

18 فروردین 1398

به روز رسانی

30 بهمن 1398

نقد و بررسی کاربران

آیا بازدید از کلیسای سوتیتسخولی را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
حال و هوای خوش?
نحوه برخورد کارکنان?
سهولت در دسترسی?

کلیسای سوتیتسخولی را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.