نظرسنجی سرویس جدید کارناوال

کارناوال - راهنمای سفر

کلیسای سوتیتسخولی

معرفی کوتاه

مشخصات کلی

نقشه و مسیریابی

کاربران

نگاه سریع

سطح هزینه:
رایگان
ساعت دسترسی:
امروز جمعه 8:00 صبح تا 20:00
مدت زمان پیشنهادی:
30 دقیقه تا 1 ساعت
آدرس:
گرجستان، شهر متسختا، ایستگاه راه آهن نارکواوی-متسختا

در صف نقد و بررسی کارناوال

نقد و بررسی کاربران

کلیسای سوتیتسخولی، یکی از جاذبه های معروف گرجستان است که در نزدیکی شهر تفلیس قرار گرفته است. قدمت این کلیسای وسیع و زیبا به قرن چهارم میلادی بر می گردد و اسم آن در لیست میراث جهانی یونسکو نیز قرار دارد. جالب است بدانید این کلیسا پس از کلیسای جامع تثلیث تفلیس، دومین کلیسای بزرگ کشور گرجستان است. همچنین از جمله ویژگی های منحصر به فرد کلیسای سوتیتسخولی، این است که ادعا می شود ردای حضرت مسیح در این کلیسا وجود دارد. در مجموع، قدمت، وسعت و وجود ردای حضرت مسیح، باعث شده تا کلیسای سوتیتسخولی به عنوان یکی از مهم ترین کلیساهای ارتدکس گرجستان شناخته شود.

اگر پا درون کلیسای سوتیتسخولی بگذارید، تکه هایی به جا مانده از نقاشی ها و تزئینات دیواری را خواهید دید که برای مدتی شما را به خود مشغول می کنند. معماری کلیسا به شکلی است که به هنگام بازدید، نور طبیعی به کمک شما می آید و حال خوش درون کلیسا را بیش از پیش می کند. 

همچنین آرامگاه تعدادی از پادشاهان گرجی در محوطه این کلیسا به چشم می خورد که از آن جمله مقبره ارکل دوم (Erekle II)، پادشاه قرن هجدهمی کارتلی-کاختی است. مقبره مهم دیگر، آرامگاه واختانگ گورگاسالی (Vakhtang Gorgasali) است که بر روی آن تصویر پادشاه با شمشیر در دستش دیده می شود.

انتشار

18 فروردین 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

نقد و بررسی کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.