کارناوال - راهنمای سفر

مسجد تازه پیر باکو

آذربایجان، باکو، خیابان آذربایجان، خیابان چنگیز مصطفی یف، خیابان میرزا فتحعلی آخوندف

مدت پیشنهادی بازدید

1 ساعت

ساعت دسترسی

امروز جمعه 06:00 صبح تا 18:00

شماره تماس

هزینه ورودی

رایگان

آشنایی با مسجد تازه پیر باکو

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیر

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

مسجد تازه پیر باکو در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

اولین بار در سال 1905، سنگ بنای مسجد تازه پیر گذاشته شد و در نهایت، کار ساخت آن در سال 1914 به پایان رسید. ایده ساختن این مسجد و تامین هزینه های مالی آن توسط بانویی به نام نبات خانم آشوبیف (Nabat Khanum Ashurbeyov) صورت گرفت.

تنها سه سال پس از کامل شدن این مسجد، انقلاب اکتبر به وقوع پیوست و تزارهای روسیه از قدرت به پایین کشیده شده اند و جماهیر شوروی جایگزین شد، در آن زمان آذربایجان تحت تملک روسیه بود و در نتیجه با انقلاب اکتبر، بخشی از جماهیر شوروی شد. با وقوع این ماجرا، درهای مسجد را بستند و برای مدتی مسجد را تبدیل به سینما کردند؛ پس از آن هم برای مدتی این جا به عنوان انبار استفاده می شد؛ تا اینکه در سال 1943، بازسازی هایی روی ساختمان مسجد صورت گرفت و از آن زمان تاکنون، این مکان کاربری مسجد را دارد. 

انتشار

22 اسفند 1397

به روز رسانی

26 بهمن 1398

نقد و بررسی کاربران

مسجد تازه پیر باکو را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست