کارناوال - راهنمای سفر

معبد وات چالونگ پوکت

تایلند، استان پوکت، شهرستان مینگ، ناحیه چالونگ، خیابان چائو فاه تاوان توک، شهرک، پلاک 70

مدت پیشنهادی بازدید

45 دقیقه تا 1 ساعت و نیم

ساعت دسترسی

امروز جمعه 8:00 صبح تا 17:00

شماره تماس

هزینه ورودی

رایگان

آشنایی با معبد وات چالونگ پوکت

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیر

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

معبد وات چالونگ پوکت در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

در پوکت جاذبه های زیادی برای بازدید وجود دارد و یکی از آن ها، معبد وات چالونگ است. این معبد در شهرستان مینگ (واقع در استان پوکت و در فاصله حدود 10 کیلومتری از مرکز شهر پوکت) و در فاصله کمی از بودای بزرگ پوکت قرار دارد. معبد وات چالونگ در سال 1837 ساخته شده است و در حال حاضر به عنوان بزرگترین و پر بازدیدترین و معروف ترین معبد پوکت شناخته می شود. 

بلندترین ساختمان معبد چالونگ، یک استوپای (نوعی بنای تپه‌مانند) 60 متری ست که سه طبقه دارد و در طبقه آخر آن می توان چشم اندازی دیدنی به مناطق اطراف داشت. در بالاترین نقطه از استوپا و به طور کلی معبد، قطعه ای از استخوان های گوتاما بودا (حکیمی که آیین و اندیشه فلسفی بودایی را بنیان گذاشت) نگهداری می شود؛ استخوان هایی که از سریلانکا  و توسط پادشاه واجیرالونگکورن به اینجا آورده شده اند. روزانه افراد زیادی برای تماشای این استخوان ها، از معبد بازدید می کنند. در دیگر طبقات هم مجسمه ها، نقاشی و طراح های زیبایی به چشم می خورد که مهمترین مراحل زندگی بودا را به تصویر کشیده اند؛ علاوه بر این ها، در هر طبقه، تندیس های طلایی اهدا شده توسط بوداییان به معبد، نگهداری می شود. در طول بازدید افرادی را خواهید دید که با روشن کردم شمع و اهدای گل به بودا ادای احترام می کنند.

بد نیست اشاره کنیم در میان راهبانی که این معبد را بنیانگذاری کردند، افرادی به نام های لوآنگ فو چانگ (Luang Pho Chuang) و لوآنگ فو چام (Luang Pho Cham) قرار دارند و این دو شخص، در حین حمله چینی ها به ناحیه چالونگ در سال 1876، به مردم محلی کمک های بزرگ و ارزشمندی کردند. همین موضوع سبب شده تا امروزه بسیاری از بوداییان، برای ادای احترام به این دو شخص از معبد مذکور بازدید کنند. 

در آخر لازم است ذکر کنیم از آنجایی که وات چالونگ، مکان مقدسی برای بودایی هاست، به عقاید و باورهای این افراد احترام بگذارید و در حین بازدید از این معبد:

  • کفش های تان را در بیاورید.
  • پوشش مناسب داشته باشید. خانم ها باید شانه و پاهای خود را بپوشانند.
  • کلاه تان را از سر بردارید.

انتشار

23 دی 1398

به روز رسانی

22 دی 1398

نقد و بررسی کاربران

معبد وات چالونگ پوکت را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست