توریست ها به خانه تان برگردید!!

اخیرا با افزایش ناامنی ها در کشورهای مصر، تونس و ترکیه، اسپانیا تبدیل به مقصدی محبوب برای گردشگران شده است. البته در گذشته هم سواحل اسپانیا یکی از مقصد های محبوب گردشگری به حساب می آمده است.

اخیرا شاهد اعتراضاتی از مردم اسپانیا به دلیل افزایش بازدید کنندگان از مکان های گردشگری در این کشور هستیم. مردم اعتراض خود را با نوشتن جملاتی هم چون "توریست ها به خانه تان برگردید" بر روی دیوارهای مکان های تاریخی نشان می دهند. یکی از این مکان ها خانه « پالما د مایورکا » می باشد.

مردم بومی در نزدیکی این منطقه از اختلالاتی در زندگی  روزمره و هم چنین سیستم انتقال آب شاکی هستند. علاوه بر این مردم بومی در جزیره « ایبیزا » که با کمبود آب دست و پنجه نرم می‌کنند، نگران کاهش منابع آبی و تخریب زیبایی‌های طبیعی این منطقه با هجوم گردشگران هستند.

به دنبال این اعتراضات دولت اسپانیا قوانینی را برای حفظ بیشتر نظم در شهر مانند ممنوعیت پارک وسایل نقلیه روبه روی کلیسای « سندستون » وضع کرده است.

البته معضلات فرهنگی هم در اسپانیا نگران کننده است، مردم از رفتارهای ناپسند گردشگرانی را که  نوشیدنی های الکلی مصرف کرده اند، شکایت دارند.

آمارها نشان می‌دهد 12 درصد درآمد و 16 درصد فرصت‌های شغلی این کشور از طریق صنعت گردشگری تامین می‌شود. یک‌سوم اشتغال ساکنین سواحل شرقی مدیترانه در اسپانیا به بخش گردشگری وابسته است، این به معنای تامین حدود نیمی از درآمد اقتصادی این منطقه از گردشگری است.

توریست

#اخبار روزگردشگری را در کارناوال دنبال کنید .

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....