برج دزد دریایی ، نگهبان ساحل

تصور کنید به ساحل رفته اید تا از دریا و شن های گرمی که زیر پایتان هستند لذت ببرید که ناگهان با یک برج نسبتا کوچک در کنار صخره ها مواجه می شوید . با خودتان می گویید چرا همچین برجی باید در این مکان ساخته شده باشد ؟ هیجان شما را فرا می گیرد . 

این اتفاق برای کسانی که به ساحل ویکتوریا در کالیفرنیا رفته اند افتاده است . به فکر فرو رفته اند و تلاش کرده اند تا دلیل قرار گرفتن این برج در این ساحل را بفهمند ولی نتوانسته اند . مردم محلی این برج را دوست دارند و نام برج دزد دریایی را به آن داده اند . برخی می گویند این برج یک فانوس بوده و برخی دیگر می گویند توسط دزدان دریایی ساخته شده و گنجی در نزدیکی پنهان شده و شاید هم برای دیدبانی و رصد دزدان دریایی اسپانیایی ساخته شده باشد . ساخت این برج هر دلیلی داشته باشد بسیار مرموز است . 

همراه کارناوال باشید تا سفری به این ساحل داشته باشیم و برج را از نزدیک ببینیم . 

پس پیش به سوی ماجراجویی ...

برج دزد دریایی

کمی با برج دزد دریایی آشنا شویم ...

این برج در ساحل ویکتوریا ، کالیفرنیا در کنار و پایین صخره های ساحلی واقع شده است . این برج فاصله ی زیادی با آب ندارد و به همین دلیل باعث شده مرموز تر به نظر برسد و به این فکر فرو برویم که چرا همچین برجی در این جا ساخته شده است . بیشتر مردم زمانی که به این ساحل می آیند نمی دانند که همچین سازه ای را خواهند دید ولی مردم محلی به خوبی از وجودش اگاه هستند . 

ارتفاع این برج تنها 18.288 متر می باشد و در بالای آن سقفی مخروطی شکل و فلزی قراردارد . داستان های زیادی در رابطه با این برج در میان مردم محلی از گذشته وجود داشته ولی هنوز کسی دلیل اصلی ساخت این سازه را نمی داند . ساحل ویکتوریا بسیار زیباست و از چندین قسمت تشکیل شده ، صخره ای و شنی . 

به هنگام صبح و غروب این ساحل دیدنی می شود و برج نیز مرموز تر . 

در نزدیکی ساحل صخره ای بطور طبیعی در کنار آب استخر های کوچک و کم عمقی بوجود آمده که از لحاظ زمین شناسی و جغرافیایی بسیار جالب است و کودکان می توانند در امنیت کامل در آن ها بازی کنند . 

بازی و شادی کودکان در زیر سایه ی مرموز برج دزد دریایی ...

برج دزد دریایی
برج دزد دریایی از بالا
برج دزد دریایی

تاریخچه ی این برج ...

طبق نوشته ها این ساحل از زمان های دور مسیر رفت و امد مخفیانه ی دزدان دریایی بوده است . در سال 1940 خانواده ی ویلیام ای برون ، سناتور ایالت، خانه ای که در بالا ی صخره های این برج قرار دارد را به کاپیتان بازنشسته ی نیروی دریایی می فروشد . نام این کاپیتان هارولد کندریک بوده است . 

هارولد علاقه ی شدیدی به دزدان دریایی و سبک زندگی آن ها داشته و اغلب اوقات همانند آنان لباش می پوشیده است . او از این که همچین سازه ای در ساحل ساخته شده است بسیار خوشحال بود . این برج طبق گزارشات ایالتی این برج در زمان ساخت خانه در همان سال 1926 ساخته شده است . از آن جایی که هارولد علاقه ی زیادی به دزدان دریایی داشت علاقه ی زیادی به این برج نشان می داد . 

سن او دیگر بالا رفته بود و نیاز به سرگرمی داشت و به همین دلیل برای کودکان داستان تعریف می کرد و سکه هایی را در نزدیکی این برج و ساحل پنهان می کرد تا کودکان ان ها را پیدا کرده و تصور کنند به گنج دست یافته اند . 

تاریخ این برج هنگامی که هارولد صاحب خانه می شود رنگ و بوی جادویی به خود می گیرد و جالب می شود . 

در طول تمام این سال ها خانه و برج مالکان زیادی داشته اند و حتی افراد مشهور سینمای آمریکا مانند بت میدلر صاحب آن بوده است . امروزه این برج به تنهایی در ساحل رها شده و داستان ها و افسانه های زیادی را در خود جای داده . 

 

تاریخچه ی این برج
تاریخچه ی این برج
تاریخچه ی این برج

داستانی از این برج ...

مردم محلی از این برج داستان های زیادی می گویند و وقت ان رسیده به یکی از آن ها گوش دهیم . 

چند صد سال پیش ساحل در آرامشی عمیق فرو رفته بود و هیچ انسانی از وجود این منطقه ی زیبا خبر نداشت . روز ها می گذشت و ساحل ویکتوریا در تنهایی و آرامش به سر می برد . در یکی از همین روز ها از دور چشمان ساحل به کشتی ای افتاد که با سرعت به آن نزدیک می شد . بعد از گذشت مدتی در نزدیکی ساحل لنگر انداخت و افرادی متشکل از مردانی با لباس های عجیب و غریب به ساحل رسیدند . 

با خود حرف می زدند و می خندیدند . جعبه ی چوبی بزرگ و سنگینی را با خود حمل می کردند و پس از صحبت های فراوان تصمیم گرفتند آن را در نزدیکی ساحل و در مکان کنونی برج دفن کنند . 

این مردان دزدان دریایی بودند که می خواستند گنج هایشان را پنهان کنند . 

این مردان رفتند و هیچ گاه بازنگشتند . شاید کشته شدند و شاید می خواستند برای همیشه این گنج مدفون بماند . بعد از گذشت سال ها ساحل این راز را نگه داشت و آن را فاش نکرد . تا زمانی که این برج ساخته شد . شاید کسانی گنج را یافتند و با ساخت این برج سعی کردند تا آن را پنهان کنند . 

دلیلش هرچه باشد هنوز به جواب قطعی نرسیده ایم . 

برج دزد دریایی
برج دزد دریایی
برج دزد دریایی

معماری و ساخت برج ...

ارتفاع برج 18.288 متر می باشد و قطر آن 2 تا 3 متر است . جنس بدنه ی برج از سنگ و در قسمت پایینی آن از به هم چسبیدن قلوه سنگ ها و آجر ها تشکیل شده است . پنجره های کوچکی در بدنه ی این برج بوجود امده و دلیلش می تواند این باشد که بتوان از داخل این برج، بیرون را دید . 

سقف مخروطی شکل این برج بسیار جالب بوده و به سبک فرانسوی ساخته شده و فلزی می باشد . 

داخل این برج از چوب ساخته شده است حتی پله های آن که بصورت دایره وار بالا رفته است . 

همانطور که در عکس می بینید این برج در کنار صخره ها ساخته شده و به آن تکیه داده است . دلیلش می تواند این باشد که به هنگام طوفان و یا باد های شدید آسیب کمتری متوجه برج شود . 

از خانه ی اصلی که در بالای برج و بر روی صخره ها ساخته شده می توان به این سازه دسترسی داشت ولی این راه دسترسی کاملا شخصی می باشد . 

معماری و ساخت برج
معماری و ساخت برج
معماری و ساخت برج
برج دزد دریایی ، نمای داخل
برج دزد دریایی ، نمای داخل

به دیدن این برج برویم ...

برای رسیدن به این ساحل زیبا و دیدن کردن از برج ابتدا باید به شهر کالیفرنیا سفر کرده و سپس از طریق اتوبان کنار اقیانوس به سمت ساحل ویکتوریا حرکت کنید . زمانی که به ساحل رسیدید می توانید در امتداد آن به سمت بالا حرکت کنید تا به برج برسید و یا می توانید از راه ورودی شخصی و کوچکی که در کنار خانه و بالا ی صخره وجود دارد به برج دسترسی پیدا کنید . 

برای ورود به برج از شما مبلغی دریافت نمی شود و کاملا رایگان است .

ادرس : ساحل ویکتوریا 2713 ، کالیفرنیا 92651

 Address: 2713 Victoria Dr, Laguna Beach, CA 92651

برج دزد دریایی
برج دزد دریایی

چگونه بیشترین لذت را از سفرمان ببریم ...

 در ادامه به شما راه کار هایی را برای بیشتر لذت بردن از سفرتان به شما خواهیم گفت .

1) برای این که بتوانید از اطراف و همین طور خود برج لذت ببرید بهتر است تا در زمانی که اب بالا نیامده به ساحل بیایید . از ساعت 5 بعد از ظهر آب بالا می آید . 

2) اگر به هنگام صبح و یا زود تر به برج بیایید بهتر است چون هرچه از روز می گذرد جمعیت بیشتری برای دیدن ساحل و برج به این منطقه می ایند . 

3) خودروی خود را در جلوی خانه ها پارک نکنید . 

4) اگر کودکان همراه شما هستند مراقب آن ها باشید چون این ساحل هیچ غریق نجاتی ندارد . 

تابلوی ورودی به ساحل
کودکان در ساحل
کودکان در ساحل
کودکان در ساحل
کودکان در ساحل

پیشنهاد کارناوالی ...

همیشه برای کشف ناشناخته ها قدم بردارید و سفر کنید . همه ی ماجراجویی ها با یک قدم آغاز می شود .

برج دزد دریایی

ویدئویی جالب از این برج ...

سخن اخر ...

سفر کنید و از زیبایی ها لذت ببرید .

ورود به صفحه اختصاصی راهنمای سفر به کالیفرنیا
دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....

X