ولادیمیر لوکونین | ایران شناس روس

این بار در مشاهیر گردشگری با ولادیمیر لوکونین، ایران شناس روس آشنا خواهیم شد. 

دلیل شهرت

ولادمیر از ایرانشناسان و خاورشناسان مشهور روسیه ای می باشد. وی  کتب های زیادی در مورد تاریخ ایران و سایر کشورهای شرقی تالیف کرده است و دوره ای نیز مدیریت بخش خاوری موزه بزرگ آرمیتاژ بر عهده وی بود.

کتاب های تالیف شده ولادمیر از مرز 70 عدد می گذرد که تعداد قابل توجهی از آن متعلف به تاریخ ایران می باشد، کتاب هایی که هرکدام به چندین زبان مختلف ترجمه شده است:

" ایران در عصر اول ساسانی " ، " ایران باستان در اوایل قرون وسطی "، " تمدن ایران ساسانی "، " خسرو دوم و آناهیتا "، " ایران در روزگار سلوکیان تا روزگار ساسانیان" ، " هنر در ایران باستان " و . . .

تولد

او در روز 21 ژانویه سال 1932 میلادی در شهر لنینگراد چشم به جهان گشود.

زندگی 

 ولادمیر سال 1955 از دانشگاه دولتی سن پترزبورگ در رشته زبان شناسی ایران فارغ التخصیل شد. در ادامه تخصیل او دکترای خود را در بخش خاوری موزه بزرگ آرمیتاژ گذراند و در سال 1961 از ساله علمی خود به نام " ایران در قرون 3 الی 4 ، شکلگیری دولت ساسانی و تشکیل سبک رسمی در هنر " دفاع کرد.

در سال 1972 میلادی نیز موفق به دریافت مدرک دکترای علوم تاریخ شد.

بعدها وی به عضویت انستیتو باستان شناسی آلمان درآمد و همچنین عضو بسیاری از کنگره های بین المللی بود. وی طی پژوهش ها و تالیفات خود در تاریخ ایران، خدمات شایانی را انجام داده است. 

مرگ

در نهایت ولادمیر 10 سپتامبر سال 1984 میلادی درگذشت و در زادگاهش لنینگراد به خاک سپرده شد.

ولادیمیر لوکونین

#مشاهیر گردشگری جهان را در کارناوال بشناسید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....