کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفری متفاوت به فرانسه | گشتی در شهر بوردو

تا به حال به بسیاری از سرزمین های اروپایی رفته و دیدنی های شان را به تماشا نشسته ایم. در ادامه به کمک این ویدیو می خواهیم سفری متفاوت به فرانسه را تجربه کنیم و گشتی در شهر بوردو داشته باشیم که از مهمترین شهرهای فرانسه شمرده می شود. اما پیش از آغاز سفرمان اندکی شهر بوردو را معرفی می کنیم و پس از آن به تماشای جاذبه های بوردو می رویم. 

بوردو (Bordeaux) شهری ست در جنوب غربی فرانسه که از یک سو به رودخانه گارون (Garonne) ختم می شود. رودخانه گارون از شاخابه های اقیانوس اطلس است و در نتیجه، شهر بندری بوردو را به آب های آزاد متصل می کند.

چند ویژگی شاخص باعث شده اند تا بوردو این روزها سری در میان دیگر شهرهای جهان درآورد و از اقتصاد خوبی برخوردار باشد. اولین مورد تاکستان های وسیع این شهر این است که اقتصاد پویای آن را رقم زده اند. مورد بعدی، همین ارتباط دریایی بوردو از طریق رودخانه گارون با دیگر نواحی دنیاست؛ همچنین، این شهر به کمک فرودگاه بین المللی، ایستگاه قطار اروپایی‌ش که آن را به دیگر نقاط اروپا متصل می کند و محورهای اصلی بزرگراه ها و جاده های اصلی نیز با دیگر سرزمین های جهان ارتباط برقرار می کند و مسافران زیادی را به سوی خود فرا می خواند. 

بد نیست بدانید اولین بار شهر بوردو توسط قبیله ای به نام بیتوریجیس ویویسچی (Bituriges Vivisci) به عنوان سکونتگاه برگزیده شد؛ این ماجرا به حدود 600 سال پیش از میلاد باز می گردد و به وسیله همین موضوع می توان قدمت بالای شهر را دریافت. امروزه 362 بنای تاریخی در این شهر به چشم می خورد که برخی از آن ها به دوران رم باستان تعلق دارند؛ به لطف این بناهای تاریخی ارزشمند، نام شهر بوردو در میراث جهانی یونسکو نیز جای گرفته است. همینطور آثار هنری بسیاری هم در این شهر وجود دارد. این موارد سبب شده اند تا بوردو را شهر تاریخ و هنر (City of Art and History) بخوانند.

در ادامه همراه کارناوال بمانید تا این میراث جهانی ارزشمند را تماشا کنیم و لذت ببریم. 


:Video Details

Produced By: William Collins

Photo Of Cover: Maxime Aubé

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست